Košarišťan a Kladno? Vynikající tah. Je to rozdílový hráč, vypráví Růžička

Foto: Facebook HC Košice

Je konec června a v Chance lize už se rýsuje favorit na trofej pro nejlepšího gólmana sezony. S velkými očekáváními totiž k Rytířům přichází Andrej Košarišťan.

partneři českého hokeje

Experti na Slovensku se shodují, že šlo o jednoho ze dvou nejlepších brankářů uplynulé sezony v tamější Tipsport lize.

Košarišťan dotáhl Košice na třetí místo. Sám se mohl chlubit báječnými individuálními statistikami: pochytal 93,4 % soupeřových střel a za zápas v průměru inkasoval jen 1,81x.

Dostal se až do slovenské reprezentace.

Pro Chance ligu se tedy jeho příchod rovná přestupové bombě.

„Samozřejmě, že extraliga je vyšší soutěž. Byla tam nějaká jednání, ale nevyšlo to. Zvolil jsem tedy možnost posunout se výš přes první českou ligu. Věřím, že to vyjde," uvedl Košarišťan pro sport.aktuality.sk.

„Samozřejmě, že extraliga je vyšší soutěž. Byla tam nějaká jednání, ale nevyšlo to."

Čeká se, že kladenskou branku zavře. „Z pohledu Kladna je to podle mého názoru vynikající tah. Andrej je pro první ligu velká hvězda a jednoznačně rozdílový hráč," říká pro vasekladno.cz obránce David Růžička, Košarišťanův spoluhráč z Košic.

„Skvěle by se jistě uplatnil i v české extralize. Co vím, tak tam se přes Kladno nebo s Rytíři chce dostat. Proto jejich nabídku přijal," dodal Růžička.

„Mimo dny, kdy není zápas, jsme si spolu užili legraci. Ale přijde den zápasu a Andrej se uzavře do sebe, přestane vnímat okolí, s nikým nemluví. Pak vjede na led a je neprůstřelný," vypráví Růžička v rozhovoru pro Vaše Kladno.

„Skvěle by se jistě uplatnil i v české extralize."

„Vychytal nám spoustu bodů, s kterými jsme příliš nepočítali, nebo jsme v ně už v průběhu zápasu nevěřili. Je opravdu vynikající," smeká Růžička.

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala, Andrej Košarišťan.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha.

Foto: Facebook HC Košice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz