Kovařčíkové pokračují u Ocelářů: Bylo by pěkné napodobit Sediny

Foto: Karel Švec, Český hokej

Útočníci Michal a Ondřej Kovařčíkovi prodloužili své stávající kontrakty a pokračují v Třinci. Oceláři o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlatá hokejka 2020

„Vidíme v nich potenciál. Každým rokem se zlepšují a je předpoklad, že jejich výkonnost ještě poroste. Už teď jsou platnými hráči a dokáží rozhodovat zápasy, což potvrdili v posledních play off. Věřím, že budou pro náš klub přínosem," hlásí sportovní ředitel Jan Peterek na adresu třineckých bratrů.

„Máme v Třinci nejlepší podmínky k rozvoji a odejít kamkoli v rámci naší extraligy bych vnímal jako krok zpět."

Těm se často říkávalo Sedinovi podle švédských dvojčat, která celou kariéru strávila ve stejných klubech a hrála spolu v útoku. „Může se stát, že se jednou naše cesty rozejdou, takový je hokej. Bylo by ale pěkné hrát spolu do konce života a napodobit Sediny," říká Michal Kovařčík po podpisu nové smlouvy.

„Nechávali jsme to na agentovi, kterého máme oba stejného. Naší prioritou ale bylo zůstat. Budujeme si pozici v týmu, posouváme se herně i sestavou. Jsem proto moc rád, že jsme se dohodli," doplňuje mladší z bratrů, kteří u Ocelářů působí už od žákovských kategorií a pod Javorovým jsou spokojení.

„Jiné možnosti jsme ani nezvažovali, protože jsme ještě byli i na příští sezonu pod smlouvou. Jsme ale rádi, že jsme se domluvili už teď. Máme v Třinci nejlepší podmínky k rozvoji a odejít kamkoli v rámci naší extraligy bych vnímal jako krok zpět," přidává o rok starší třinecký útočník Ondřej Kovařčík.

Oba v základní části uplynulého ročníku nevynechali ani zápas a mají za sebou bodově nejproduktivnější ročník v soutěži. Michal nasbíral 27 bodů za 12 branek a 15 nahrávek a vysloužil si dokonce dvě pozvánky do národního týmu. Ondřej zaznamenal 19 bodů při bilanci 10 tref do černého a 9 asistencí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz