Kvapil odchází z Liberce. S Bílými Tygry se dohodl na ukončení smlouvy

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Platil za ofenzivního lídra týmu, Marek Kvapil v Liberci pravidelně bodoval a týmu pomáhal k úspěchům. Na podzim už to ovšem platit nebude. Mistr světa 2010 dal najevo zájem odejít na zahraniční angažmá, Bílí Tygři se nakonec rozhodli mu vyhovět a s Kvapilem se dohodli na ukončení smlouvy. Původní kontrakt přitom platil i na ročník 2019-20.

partneři českého hokeje

Rozchod reprezentačního útočníka a Bílých Tygrů potvrdil pro deník Sport sportovní manažer libereckého klubu Filip Pešán. „S Markem už nepočítáme. On sám se rozhodl, že si najde zahraniční angažmá, na což jsme reagovali rozvázáním smlouvy. Přeju mu, ať si práci v cizině najde," řekl Pešán.

Kvapil hrál pod Ještědem od podzimu 2017, krátce předtím předčasně ukončil angažmá v ruském Chabarovsku. Liberec získal ofenzivní oporu, český útočník zase působiště, kde se cítil dobře. Ve zbytku základní části 2017-18 sehrál 32 soutěžních utkání a připsal si v nich 33 bodů, během 10 duelů play off stihl sedm branek a dvě asistence.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Někdejší hokejista Slavie, Vítkovic či Komety se vrátil do národního týmu, také základní část ročníku 2018-19 měl kvalitní: ve 47 zápasech zaznamenal 25 gólů a 32 asistencí. Vyřazovací boje až tak mimořádné nebyly, i když statistika 13 bodů v 16 střetnutích není vůbec špatná.

Proslýchalo se, že Marek Kvapil už v průběhu sezony hodně toužil po zahraničí, a že vedení libereckého klubu opakovaně žádal o možnost odchodu. Pod Ještědem s Kvapilem počítali, ostatně smlouva platila i na další sezonu. Nicméně s ohledem na přání hráče nakonec vyhověli a učinili dohodu o ukončení kontraktu.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Kvapil tedy za Liberec sehrál poslední utkání v pátém finále play off proti Ocelářům. Na závěrečný šestý zápas do Třince neodcestoval, což bylo vysvětleno zdravotními důvody. Teď je jasné, že skvělý bruslař a velmi šikovný útočník půjde o dům dál.

Podle deníku Sport se o Kvapila zajímá pražská Sparta, ve hře ale bude patrně především cizina. Kvapil v minulosti úspěšně válel ruskou KHL. S Dynamem Moskva získala Gagarinův pohár, nastupoval také za Čerepovec, Záhřeb, Nižněkamsk nebo Chabarovsk. Kam teď povedou jeho další kroky?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz