Letos byl poslední, za rok v play off? Tohle je TOP 5 posil Sokolova

V uplynulé sezoně skončil Sokolov poslední. Měl štěstí, že se z Chance ligy ještě nesestupovalo. Letos Baník nenechává nic náhodě, mocně se vyzbrojil a vyhlásil útok na play off.

partneři českého hokeje

Jakub Neužil (G, 25 let)

Minulá sezona: Kadaň, 42 zápasů (91,00 %, 3,42 G/Z)

Jeho příchod Sokolov oficiálně nepotvrdil, sportovní ředitel Sparty Petr Ton už ale naznačil, že v případě menšího vytížení v extralize bude Neužil pomáhat právě partnerskému Baníku. Neužil dlouhodobě patří k brankářské špičce Chance ligy, loni dělal divy s Kadaní.

Jan Pohl (O, 29 let)

Minulá sezona: Jihlava, 48 zápasů (6+22)

Pohl může hodně pomoct s přesilovkami, pravidelně sbírá okolo třiceti bodů za sezonu. V Sokolově by měl být obráncem číslo jedna. Směrem dozadu je průměrný, jeho přehled o hře je ale mimořádný.

Martin Kadlec (Ú, 31 let)

Minulá sezona: Litoměřice, 53 zápasů (32+28)

Nejlepší střelec uplynulého ročníku Chance ligy. V Litoměřicích prožil dvě výjimečné sezony: loni se dostal přes padesát bodů a letos dokonce přes šedesát. Patří k nejlepším bruslařům soutěže.

David Tůma (Ú, 29 let)

Minulá sezona: Vsetín, 54 zápasů (18+20)

Skvělý výběr místa, to je největší přednost v Tůmově hře. K tomu je dost spolehlivý – sezonu co sezonu odvádí velmi dobré služby a pravidelně dává okolo dvaceti gólů. Do Sokolova přichází coby nejproduktivnější útočník Vsetína, což o lecčems svědčí.

Tomáš Vracovský (Ú, 22 let)

Minulá sezona: Plzeň, 24 zápasů (1+1)

Není to nová posila v pravém slova smyslu, v Sokolově už totiž hrál v minulém ročníku. Protože si ale vedl tak dobře (35 bodů ve 38 zápasech), v lednu dostal laso z extraligové Plzně. Teď se do Baníku vrací. Jeho hra plná emocí a dravosti fanoušky baví.

Aktuální kádr HC Baník Sokolov

Brankář: Matyáš Pitoňák

Obránci: Patrik Kadeřávek, František Klejna, Patrik Michálek, Jan Pohl, Petr Přindiš, Adam Rulík, Petr Vodička, Richard Záruba, Daniel Zavřel, Denis Zeman

Útočníci: Martin Berčík, Michael Čejka, Michal Fečo, Daniel Hafijanič, Martin Kadlec, Vojtěch Kropáček, Jaromír Kverka, Tomáš Rohan, Marek Švec, David Tůma, Tomáš Vracovský, Jakub Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz