Lídra Rytířů zlákala Sparta, má i hvězdičku Chance ligy

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Ofenziva pražské Sparty vítá první dva nové členy, kteří mají potenciál vyrůst v extraligové hvězdy – z Kladna přichází Ladislav Zikmund (na úvodním snímku), ze Slavie Tomáš Šmerha.

partneři českého hokeje

Čerstvě pětadvacetiletý Ladislav Zikmund strávil v Kladně poslední čtyři sezony, uplynulý rok pro něj byl premiérovým v extralize. A vyšel mu fantasticky – v 51 utkáních nasbíral 30 bodů (15+15), takže po sestupu Rytířů bylo jasné, že po něm sáhne některý ze silnějších klubů.

Hovořilo se třeba i o zájmu Plzně, nakonec vyhrála Sparta.

„Dlouho jsme ho sledovali, hrál jsem s ním svou poslední sezonu na Kladně. Dokáže skvěle pracovat před brankou soupeře, umí být velice nepříjemným soupeřem. Na druhou stranu je to vynikající kluk do kabiny a stále mladý a perspektivní hráč. Věříme, že v týmu dokáže nahradit odcházejícího Jiřího Smejkala,“ říká na webu hcsparta.cz sportovní ředitel Petr Ton.

„Je to vynikající kluk do kabiny a stále mladý a perspektivní hráč.“

„Měl jsem více nabídek, ale Sparta pro mě byla nejlepší volbou. V týmu je velká konkurence, což mě láká, bude mě to neustále motivovat. Jsem připraven si své místo vybojovat,“ hlásí Zikmund.

Také druhá posila týmu má za sebou životní sezonu. Byť o soutěž níž. Ještě v předešlém roce střídal Tomáš Šmerha Slavii s druholigovou Kobrou, ale teď se zařadil mezi hvězdy celé soutěže! V 58 duelech nastřádal 61 bodů (30+31), a to ještě před 22. narozeninami. Právem si vysloužil místo v all-star týmu Chance ligy.

„Tomáš je Pražák, bydlí v Holešovicích. Má za sebou vynikající sezonu a máme na něj dobré reference. Kdo dá třicet gólů v Chance lize, musí mít tvořivost v sobě. Věříme, že když bude obklopený dobrými hráči, může v podobných výkonech pokračovat. Zároveň si ale musí své místo v týmu vybojovat,“ podotýká Ton.

Šmerha je sice slávistickým odchovancem, nicméně i v aktuálně významnějším pražském klubu už působil – před pěti roky nastupoval za juniorku a starší dorost Sparty.

„Je to sen každého hráče, hrát v takhle skvělé hale.“

„V O2 areně jsem si ještě nezahrál. Je to sen každého hráče, hrát v takhle skvělé hale. Zatím jsem do ní chodil jen jako divák, Spartu jsem v uplynulé sezoně viděl v několika zápasech,“ zmiňuje.

Nové smlouvy s klubem dále podepsali Andrej Kudrna, Robert Říčka, Jan Buchtele, Michal Řepík, Jan Košťálek, Tomáš Pavelka, Milan Jurčina a Tomáš Dvořák.

Kádr Sparty naopak opouštějí Jéremie Blain, Jiří Smejkal a Vladimír Růžička mladší.

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz