Má kariéra je trochu smolná, mrzí Vachutku. Teď se k němu štěstěna vrací

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

8. října 2019, 12:19

Michal Hladký

Šumperský útočník Daniel Vachutka vévodí všem individuálním statistikám ve druholigové skupině Východ. Ve stejné skupině dominuje i jeho tým. Nejen o tom, jak vnímá povedený start, se rozpovídal v exkluzivním rozhovoru.

partneři českého hokeje

Po osmi kolech jste s Draky první v tabulce. 
S příchodem nového trenéra Martina Janečka se změnilo skoro všechno: od suché přípravy až po styl hokeje, kterým se prezentujeme. Všem to v mužstvu vyhovuje. Jsme dobrá parta, jdeme si za svým cílem, v čemž snad bude i nadále pokračovat. 

Loni vaše cesta skončila v semifinále. Jaké jsou vaše cíle nyní?
Pro mě osobně byla minulá sezona zklamáním. Měli jsme na víc, ale to je sport. Letos máme za cíl dokráčet alespoň do finále, osobně bych však chtěl postoupit. Je to daleká cesta, ale budeme v ní všichni věřit. 

Je pro vás Šumperk srdcovou záležitostí? Odehrál jste tam většinu kariéry...
Většinu sice ne, přesto srdeční záležitostí je. Mám to tu rád, žije tu má rodina, a to i ta hokejová. Snažím se tu pro hokej dělat vše, z toho důvodu chci se Šumperkem postoupit. To je můj sen. 

Momentálně vedete tabulku kanadského bodování ve své skupině.
Vím o tom, ale nijak to neřeším. Každému se daří v určitém období. Samozřejmě jsem rád, snad to tak bude pokračovat i nadále. Hokej je však kolektivní sport, takže to je zásluhou celé lajny a i týmu. 

„První liga? Kdyby přišla dobrá nabídka z dobrého klubu, nebyl bych proti."

Nelákal by vás přestup? V minulé sezoně jste měl v pár zápasech možnost načichnout v dresu Přerova k Chance lize. 
Každého hokejistu láká hrát co nejvyšší soutěž. Nicméně letos se mi narodila dcera, takže se chci věnovat jí a pomáhat přítelkyni. Ale kdyby přišla dobrá nabídka z dobrého klubu, nebyl bych proti. 

Změní narození dcery pohled sportovce na svět? Dokážete si teď představit, že byste šel do zahraničí?
Určitě změní, protože na světě není nic krásnějšího. Myslím si, že pak ten hokej tolik neprožíváte, záleží vám víc na zdraví dítěte. A do zahraničí bych klidně šel, avšak s rodinou. Kdyby taková možnost nastala, tak mě jistě podpoří a půjde se mnou. 

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

V minulosti jste si vyzkoušel i nejvyšší ruskou juniorskou ligu (MHL), když jste nastupoval za Karlovy Vary. 
Pro mě to byla nejlepší sezona v kariéře. Ve Varech to bylo úžasné: a to kluci, přístup nebo zápasy. I to cestování mě bavilo. Jen mě mrzí, že jsme nedošli ve vyřazovacích bojích dál.  

Vážně? To cestování není pro každého. Setkal jste se v týmu s někým, komu by to vyloženě vadilo?
Vážně! Přece jen ty lety tak dlouho netrvaly. Ubytováni jsme byli v parádních hotelech, jídla byla taky fajn, nemohli jsme si stěžovat. A myslím, že se nikdo takový nenašel, všechno to byla sranda.

„Letos máme za cíl dokráčet alespoň do finále."

Ve stejné sezoně s vámi v Karlových Varech hrál i Daniel Hroch, taktéž odchovanec Šumperka. Jak velkou roli to hrálo, když jste tam přestupoval? 
Samozřejmě to bylo dobré. Ale znal jsem tam už i víc kluků. Ze začátku nás tam bylo 40 až 50 na zkoušce, takže všichni měli stejnou startovní čáru. Roli to v tom tedy moc nehrálo, ale byl jsem rád, že mám s kým jezdit domů. 

Za jakého důvodu jste Energii opustil? 
Byli jsme domluveni, že nejlepší pro mě bude se jít vyhrát do první ligy. A že když se mi bude dařit, tak si mě kdykoliv stáhnou zpět. Bohužel jsem byl v Šumperku jako mladý hráč, hrál jsem ve čtvrté lajně a dostal jsem tři až čtyři střídání za zápas. Hrálo se tu na staré mazáky, takže nebyla možnost ukázat, co ve vás je.

„Má celá kariéra je taková trochu smolná."

Mrzí vás to? Podle vašich slov cítím, že druhá liga nebyla vaším snem. 
Mrzí. Má celá kariéra je taková trochu smolná. Když v Pardubicích přišla pozvánka z mládežnické reprezentace, tak týden před srazem se mi zlomila ruka. Následně jsem ji už nikdy neobdržel. Asi to tak mělo všechno být, hlavní je zdraví. Člověk se musí prát a bojovat, a to do kdy jen může. Teď se štěstěna ke mně zase pomalu otáčí zpátky, když mi dala nádhernou dceru. (usmívá se)  

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz