Martin Procházka dál vede Řisuty, zaútočí s buldoky na vyšší příčky?

15. června 2017, 13:34

Adam Bagar

Jeho bývalý parťák Pavel Patera koučuje prvoligové Kladno, on v uplynulé sezoně sbíral první trénérské zkušenosti na střídačce druholigových Řisut. Řeč je o olympijském vítězi z Nagana a bývalém výborném útočníkovi Martinu Procházkovi, toho budou fanoušci třetí nejvyšší soutěže vídat také v nadcházející sezoně 2017-18!

President Cup 2020

„Na základě posledních několika jednáních mezi vedením klubu a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající druholigovou sezonu, a tak s uspokojením informujeme, že na trénérské lavičce budou nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák,“ informují Řisuty na svém webu.

„Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu týmu. Vedení klubu bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat také při skládání mančaftu na následující sezonu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky,“ přeje si vedení středočeského klubu, který hraje domácí zápasy ve Slaném.

Řisuty působí ve třetí nejvyšší soutěži už dvanáct sezon, ta poslední pod taktovkou bývalého reprezentanta jim nevyšla úplně podle představ. Po slušném začátku buldoci upadli do šedého průměru, od listopadu se propadali tabulkou a nakonec byli rádi vůbec za to, že se probojovali do play off. V něm sice vypadli hned v prvním kole, ale favorizované Bruslaře potrápili.

„Pro Martina Procházku bylo řisutské angažmá prvotinou na postu trenéra. Postupem času se s touto funkcí dobře sžíval, v play off už kormidloval naši loď tím správným způsobem,“ říká manažer klubu Ivan Záleský, který chválí i práci asistenta Martina Kašáka. „Svou dokonalou znalostí „terénu“ byl trenéru Procházkovi bezesporu velkou pomocí,“ hlásí Záleský.

„Celkově ale musím konstatovat, že dvanáctá druholigová sezona v podání Řisut nevybočila z šedého průměru posledních let,“ uzavírá Záleský, který v nové sezoně věří ve zlepšení. Tým trenérů Procházky a Kašáka se bude nově střetávat hned s trojicí mančaftů, Mostem, Dvorem Králové a s Letňanami. Západní skupina druhé ligy bude mít letos jedenáct členů.

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Složení skupin druhé ligy pro sezonu 2017-18

Skupina Západ (11): HC Kobra Praha, HC Vlci Jablonec, HC Vrchlabí, HC Trutnov, HC Děčín, HC Baník Sokolov, HC Řisuty, HC Draci Bílina, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Letci Letňany, HC Most.

Skupina Střed (10): BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov, IHC Písek, HC David servis České Budějovice, SHC Klatovy.

Skupina Východ (8): Draci Šumperk, SHK Hodonín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Nový Jičín, HC Kopřivnice, HC Orlová, HC RT TORAX Poruba 2011.

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz