Mastná pokuta pro Kometu! Její fanoušci řádili ve Varech a Zlíně

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Kometa pyká za chování svých fanoušků v Karlových Varech a ve Zlíně, od šéfa extraligové disciplinárky Viktora Ujčíka obdržela finanční pokutu v souhrnné výši 45 tisíc korun.

partneři českého hokeje

Ve čtrnáct dní starém utkání v Karlových Varech se příznivci brněnského klubu dopustili vhazování papírových konfet na ledovou plochu a v závěru zápasu, který soubor trenéra Libora Zábranského prohrál vysoko 1:9, také použitím zakázané pyrotechniky.

Duel musel být na krátkou dobu přerušen, přičemž někteří fanoušci Komety dokonce bránili požární hlídce v hašení zapálených předmětů. „Jejich jednáním se v současné době zabývá i Policie ČR,“ informoval předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík.

Bez problémů se před šesti dny neobešlo ani derby ve Zlíně, kde Kometa ukončila venkovní trápení a radovala se z vítězství 5:3. Její fanoušci ji ale radost neudělali, když zapálili několik dýmovnic, které způsobily zakouření Zimního stadionu Luďka Čajky.

„Ze záznamu bezpečnostních kamer je patrné, že se snažili i vyprovokovat potyčky s pořadatelskou službou a dopouštěli se dalších výtržností včetně fyzického napadení jednoho z jejích členů,“ líčil Ujčík, jenž sáhl k na extraligové poměry mastné pokutě.

Šlo už o čtvrtý a pátý podobný přestupek za dva roky

Kometa musí zaplatit dohromady 45 tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že šlo již o čtvrtý a pátý podobný přestupek v uplynulých dvou letech, klub byl potrestán za nesportovní chování příznivců v prvním případě pokutou ve výši 15 tisíc a ve druhém 30 tisíc,“ rozhodl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz