Matějská, čarodějka i kluci z Toronta aneb Jak Smoleňák k hattricku přišel

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hradec Králové poprvé v sezoně našel recept na Vítkovice, přes nepovedený začátek slavil vítězství 4:1. Děkovat mohl hlavně svému kapitánovi, skvělý Radek Smoleňák režíroval obrat hattrickem.

partneři českého hokeje

„Všechno je tak, jak má být. Vyhráli jsme, máme tři body a můžeme jet v klidu domů,“ září šťastný hradecký střelec po svém třígólovém představení. 

Uklidňující gól na 3:1 kontrolovali rozhodčí na videu. Věřil jste, že bude platit?
Abych se přiznal, ve video už nevěřím. V posledních čtyřech zápasech mi zkoumali tři góly a dva mi neuznali. Už jsem myslel, že mě někde potká nějaká čarodějka a už mi nikdy nic neuznají. (směje se) Pro nás to byla samozřejmě důležitá trefa, abychom se trošku uklidnili a jsem rád, že kluci v Torontu, kam z boxu volali, mi to uznali. (směje se)

Byla klíčovým momentem vítkovická vyloučení, která jste ve druhé třetině potrestali dvěma góly v rozmezí 86 sekund?
Určitě, byl to dost důležitý moment. Vedli jsme 2:1, ale Vítkovice jsou schopné, nechci říct z ničeho, dát gól. Mají šikovné kluky, kteří to umějí. Objevili se nám tam dva před bránou, ale Marek Mazanec to pochytal. Vítkovice jsou soupeř, že člověk musí být pořád na špičkách, i když to opticky vypadá, že je už zápas tak nějak na pohodu.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Říkáte, že Vítkovice dokáží dát gól z ničeho, nepřišel i váš hattrick tak trošku z ničeho?
Stoprocentně. Ty dva góly jsem dal před bránou z důrazu. Jak mi říkal Růža... Nejsem žádný megatechnik, tak to tam musím narvat i s gólmanem. I když teď jsem to tam dvakrát povodil. (směje se) Dělám si srandu. Jsou to góly, které budou padat, moc hezkých se teď dávat nebude. Tohle jsou přesně branky, které nás budou posouvat dál.

Máte důležité tři body, ale předpokládám, že s výkonem, hlavně v první polovině utkání, spokojeni nejste.
Nejsme v pozici, abychom hráli na krásu. Nebyl to nějaký pěkný zápas, ale i takové prostě musíme zvládnout. Je to pro nás důležité vítězství i kvůli sebevědomí do dalších zápasů. Jsme moc rádi, že jsme ho zvládli.

Jednou vás tam načapal Jan Výtisk. Pořádně jste se proletěl, že?
Jo, Vyply tohle umí, vždycky si takhle někoho vezme na Matějskou. Prolítl jsem se. Věděl jsem, že to je on. Že tohle dělá. Je to vždycky na hranici faulu, vždycky to bolí, ale to je moje chyba. Vím, že tohle dělá, je to jeho hra, proto je pořád velmi platný a hraje takhle dlouho. Nezlobím se na něho, spíš to byla moje chyba, než abych byl nějaký nasraný. Přežil jsem to. Makám na sobě, abych tyhle věci přežil. (směje se)

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz