Mertl v Číně končí, hlásí návrat do Plzně. Upsal se na tři sezony

Tomáš Mertl. | Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

29. května 2019, 9:05

Adam Bagar

Plzeň posiluje ofenzivní řady. Na západ Čech se vrací zkušený útočník Tomáš Mertl, který se s vedením dohodl na tříletém kontraktu. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Esport hokejová liga

„Jednání s Tomášem byla po odchodu Honzy Kováře naší prioritou. Počítáme s ním na pozici prvního centra. Jsme rovněž velice rádi, že se nám podařilo uzavřít víceletou smlouvu až do konce ročníku 2021/22,“ hlásí sportovní manažer Tomáš Vlasák, který doufá, že Mertl naváže na úspěšnou spolupráci s Milanem Gulašem.

„Jednání s Tomášem Mertlem byla po odchodu Honzy Kováře naší prioritou. Počítáme s ním na pozici prvního centra.“

Oba borci spolu nastupovali v sezoně 2017/18, Mertl tehdy v 60 utkáních zazářil 63 body za 32 branek a 31 nahrávek. Stal se nejlepším střelcem soutěže a vysloužil si i pozvánku na olympiádu do Pchjongčchangu. „Prožil u nás velice úspěšnou sezonu a my doufáme, že ji dokáže potvrdit,“ přeje si šéf plzeňské střídačky Ladislav Čihák.

Po úspěšném ročníku se Tomáš Mertl vrátil do KHL, po předchozích zkušenostech ze Záhřebu a Ufy zakotvil v Kunlunu. Čínský klub mu nesedl, putoval sestavou a v 52 duelech nasbíral jen 14 bodů za čtyři góly a deset asistencí. Nechyběl ani v přípravě na MS, po dvojzápase v Karlových Varech s Německem ale soupisku opustil.

„Prožil u nás velice úspěšnou sezonu a my doufáme, že ji dokáže potvrdit.“

„Byl jsem s Tomášem celý rok v kontaktu, protože jsem o něho měl velký zájem. Přichází jako první centr, což dokázal už při svém předchozím působením. Je to zkušený hráč, kterého máme vyzkoušeného,“ dodává Čihák na adresu plzeňské posily, která si mezi tuzemskou elitou zahrála i za České Budějovice a Hradec Králové.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristian Kolář, Jaroslav Pavelka.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Bohumil Jank, Lukáš Kaňák, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Tomáš Mertl, Radek Mužík, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Roman Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz