Chybělo štěstíčko, první gól by nám dodal víc sil, věří Všetečka

Foto: ČOV / Václav Pancer

(LAUSANNE, od našeho zpravodaje) Trenéři šestnáctky připravovali hráčky na těžký start olympiády, ten se taky potvrdil. Češky sice dvě třetiny Švýcarsko přehrávaly, jenže zklamaly v koncovce. „Švýcarky se na nás výborně připravily,“ tvrdí asistent Martin Všetečka.

Chance liga na Hokejka TV

Mrzí vás porážka i proto, že jste nepředvedli vůbec špatný výkon?
Mrzí nás to, protože turnaj je krátký. Ve skupině máme jenom dva zápasy a potřebovali jsme dobrý vstup. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát, ale neházíme flintu do žita. Bylo to o štěstí a kdyby nám tam padl první gól, tak věřím, že by nám to dodalo víc sil a utkání bychom zvládli líp.

Víděl jste tím pádem hlavní problém ve vaší koncovce?
V naší koncovce byl problém, protože Švýcarky se na nás výborně připravily a výborně bránily okolo brány. Nám chybělo to štěstíčko, aby nám tam padl nějaký odražený gól. Škoda.

První třetinu jste odehráli výborně, až na ty góly. Nabádali jste hráčky, aby u toho vydržely?
Že musíme být trpěliví a čekat, kdy ta šance přijde. A že nám tam určitě něco spadne. Bohužel nám ani přesilovky nevyšly, Švýcarky měly obranu zvládnutou výborně.

Ve druhé třetině jste naopak hodně potřebovali brankářku Michaelu Hesovou, abyste vůbec udrželi remízu...
Určitě, hodně nás podržela. V obraně jsme ale neměli žádné velké problémy, takže pokud budeme hrát takhle dobře odzadu a přikloní se k nám to štěstí, abychom dali gól, tak z nás spadne nervozita a náš výkon půjde nahoru.

Jaký vliv měla na hráčky kulisa, která byla na jejich zvyky hodně bouřlivá?
Myslím, že před takovou kulisou ještě nehrály a je to pro ně životní zkušenost. Určitě to mělo velký vliv, ale snažili jsme se je uklidňovat, aby hrály svoji hru. Věříme, že si na to zvykly a už to pro ně bude rutina.

Doufáte, že hráčky hodí porážku rychle za hlavu?
Jo, říkali jsme jim, ať to nechají v šatně. Zítra máme nový den, další den olympiády a pro nás bude důležité urvat vítězství.

Co o Japonkách víte a co od nich očekáváte?
Viděli jsme kousek jejich tréninku, to jsou motorové myši na ledě. Mají trenéra Fina, který jim trochu dodá taktiku. Ale věřím, že holky se o to chtějí porvat a že to zvládneme.

Očekáváte, že budou hrát ten svůj pevný systém a vy jim ho zkusíte nabourat?
Budeme se je snažit nabourat naší kombinační hrou. Věřím, že nám kombinace budou vycházet, protože holky už si zvyknou na tu atmosféru, a náš výkon půjde jenom nahoru.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz