Konkurence v Plzni? Musím předvádět nadprůměrné výkony, tuší Malát

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcplzen.cz

S plzeňským áčkem se do přípravy zapojila i řada juniorů a vůbec poprvé osmnáctiletý útočník Sebastián Malát, jenž kromě fyzické přípravy v posledních hektických týdnech získal i řidičské oprávnění.

partneři českého hokeje

„Je to moje první příprava s áčkem a je mnohem náročnější než ty předchozí ve všech ohledech. Je to pro mě spíš taková méně příjemná část sezony, která se ale absolvovat musí,“ říká na úvod Sebastián Malát

Indiáni se sešli na letní přípravu na začátku května, od kdy jedou naplno každý pracovní den. „Začátek byl velmi nepříjemný a těžký po delší pauze, ale postupem času se to zlepšovalo a teď už se snad do toho všichni dostali,“ domnívá se.

Někdo se přípravou protrápí, další hokejisté ji mají i rádi. Kdo patří mezi nadupané dříče v Plzni? „Nerad bych říkal někoho speciálně, protože někomu třeba vyhovuje běhání a někomu zase posilovna, ale pokud bych musel vybrat, řekl bych asi Vojta BudíkJardou Kracíkem, ti mají opravdu skvělou fyzičku,“ pokyvuje.

„Vojta Budík s Jardou Kracíkem mají opravdu skvělou fyzičku.“

Ta se projeví v naplněném týdenním plánu. „Trénujeme od pondělí do pátku. Pondělí a pátky chodíme na atleťák na Lochotíně, kde cvičíme a běháme, úterky a čtvrtky jezdíme na fotbalové hřiště v Hradišti, kde máme přeběhy, středy posilujeme na zimáku,“ vyjmenovává Malát.

K tomu však musí stíhat i další povinnosti. „Snažím se plnit úkoly, které dostáváme ze školy, a navíc jsem si dodělával autoškolu. Poslední dva týdny byly docela náročné, protože v Plzni mi končily tréninky okolo půl dvanácté až dvanácté a už v půl jedné mi v Klatovech začínaly jízdy. Vždycky jsem to měl jen tak tak a bohužel jsem to nemohl ani časově posunout na později,“ vypráví.

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Nyní už je z klatovského rodáka právoplatný řidič. „Ve čtvrtek jsem složil zkoušky, takže jsem rád, že už to mám za sebou a nemusím se stresovat,“ libuje si. A vysněný automobil? „Audi RS6.“

Z letního drilu na nedalekých sportovištích to však není všechno, Plzeňští jako už tradičně zamířili na soustředění. „V neděli jsme odjeli do Železné Rudy, kde budeme do pátku. Po soustředění budeme ještě měsíc trénovat jako do teď a po volnu už se bude začínat na ledě,“ předesílá mladý forvard, který se bude muset vypořádat s konkurencí ve vrstevnících i zkušenějších hráčích.

„Ve čtvrtek jsem složil zkoušky, takže jsem rád, že už to mám za sebou a nemusím se stresovat.“

„Konkurence je velká a teď záleží jenom na mně, jak se k tomu postavím a jak se s tím popasuju. Všechno se ale uvidí později. Každopádně šance je, ale bude záležet, jak s ní naložím. Uvidíme, na co to bude stačit,“ uvádí s vědomím, že všechno záleží na jeho výkonech. „Musím plnit pokyny, které se po mně budou chtít, a předvádět nadprůměrné výkony bez větších výkyvů.“

Zkušenosti může čerpat už z minulé sezony, kdy si připsal celkem šestnáct startů mezi tuzemskou elitou. „Těžko říct, co to přinese, ale myslím, že to nějaká výhoda bude. Přece jenom už jsem nějaký zápas odehrál, takže malinko vím, co od toho očekávat. Dalo mi to zkušenost do dospělého hokeje, který je o dost silovější a rychlejší než v juniorských soutěžích. Člověk už předem, než třeba dostane puk, musí vědět, co s ním potom bude dělat. Není čas přemýšlet až potom, je potřeba být rozhodnutý už předem, než vůbec přijde,“ popisuje Malát.

„Musím plnit pokyny, které se po mně budou chtít, a předvádět nadprůměrné výkony bez větších výkyvů.“

Osmnáctiletý útočník minulou sezonu strávil převážně v juniorce, kde nasbíral celkově za čtyřiatřicet duelů bilanci 13+19. V Klatovech zazářil bodově (1+2) v jednom ze tří startů a v dresu Škodovky zapsal asistenci.

„Sezona byla pozitivní, protože v juniorce i v áčku jsme se pohybovali v horních příčkách tabulky. Samozřejmě jsem rád, že jsem nakoukl do dospělého hokeje, za to jsem moc šťastný. Jen je škoda, že se pak sezona předčasně ukončila,“ přiznává na závěr Sebastián Malát.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz