Krásná gesta slávistů! Udělal by to každý, říká o fair play Brummel

Fair play činy Šimona Slavíčka už ocenily Český hokej i Český olympijský výbor, ale v mládeži pražské Slavie se moc sympaticky zachovali i další talenti. V únoru, jen těsně po sobě, totiž odvolali vyloučení soupeře Maxim Brummel i Jakub Štancl!

partneři českého hokeje

Obě šlechetná gesta slávistických útočníků dělilo v ELIOD Extralize dorostu jen devět dnů. Jako první se blýskl v první třetině domácího zápasu s Plzní Maxim Brummel.

„Byla to situace u brány, kde jsem dorážel. Nějak jsem uklouzl, sjela mi hrana brusle a spadl jsem. Vedle mě byl ale obránce, tak si rozhodčí myslel, že mě podrazil. Jel jsem za ním a řekl mu, že mě neporazil, a on ten faul odvolal,“ popisuje šestnáctiletý forvard.

Indián Michal Matoušek tak na trestnou nemusel jít, svému soupeři následně poděkoval. „Hned mi blesklo hlavou, že bych to měl odvolat,“ líčí Brummel. „Spoluhráči říkali, že to byla správná věc. I trenéři říkali, že je to dobře. Podle mě by to udělal každý sportovec,“ říká.

Podívejte se na odvolané vyloučení na videu:

Svěřenci Ladislava Slížka nakonec utkání prohráli jasně 0:5. Další týden naopak zvítězili 3:0 v Chomutově a na konci úvodní třetiny napodobil svého parťáka o dva roky mladší Jakub Štancl.

„Měl jsem puk ve středním pásmu a soupeři se do mě nějak zahákla hokejka. Zdálo se, že mě podrazil, ale vlastně nepodrazil. Cítil jsem, že jsem měl třeba tupé brusle nebo tak. Přišlo mi fér ten faul odvolat,“ říká Štancl. „Myslím, že mě to taky napadlo hned.“

I jeho čin spoluhráči kvitovali, ale trošku ho i „potrápili“. „Ze začátku si ze mě trošku dělali srandu, že chci být jako Šimon Slavíček, který získal ocenění,“ směje se talent ročníku 2005. „A stejně tak i trenér. Ale pochválili mě a bylo to dobré,“ doplňuje.

Šimon Slavíček dostal za odvolaný gól Cenu Oldřicha Machače »
Slavíček je frajer! Předvedl další gesto fair play »

Samozřejmě je otázka, jak by se hráči zachovali, kdyby šlo o vypjatější moment v důležitějším zápase... Třeba v koncovce bitvy play off, na které se už sešívaní chystali.

„Takhle se to samozřejmě lehce říká a nevím, jak bych se v ten moment zachoval. Ale myslím, že bych to taky odvolal,“ přemítá Maxim Brummel.

Za poslední sezony bývá i v mužské extralize či první lize k vidění spousta podobných gest, takže slávisté si rozhodně mají kde brát příklad. „Určitě je dobře, když se někdo takhle přizná. Přijde mi, že to dělá dobrou reklamu celému sportu,“ uzavírá Brummel.

A má stoprocentní pravdu!

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz