Nový turnaj? Další šance. Všichni si to vzali za své, odhaluje Čermák

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Jihlavy z posledního místa v turnaji O Pohár DHL vyskočili strmě nahoru a po pěti zápasech ve velmi těžké skupině C drží pozice pro play off. K cenným výhrám přispěl i útočník Patrik Čermák, jenž se rozpovídal o změnách i vývoji atmosféry v kabině.

partneři českého hokeje

Patriku, začněme od negativního. Co se nedařilo v turnaji O Pohár DHL?
Odehráli jsme i pár dobrých zápasů, ale vždycky nás zradila koncovka. Nedávali jsme góly a pak už to každý měl v hlavě. Nedařilo se a každý byl nervózní. Prohra z toho vždycky nějak vyplynula.

Bylo hodně těžké vypořádat se s rolí outsidera?
Není to příjemná role. Každý raději chodí do zápasů s tím, že má větší šanci vyhrát. My jsme ale byli v roli outsidera, což jsme většinou bohužel potvrdili. Měli jsme motivaci, abychom to vyvrátili, ale dostali jsme nějaký blbý gól a už zase bylo všechno špatně. Každý si dělal, co chtěl, a podle toho zápasy i vypadaly.

Na vaší psychice se to jistě také podepsalo…
Nebylo to příjemné. Trenéři už z toho taky byli špatní a nálada v kabině byla mizerná. Každý se na každého díval, že to můžou všichni ostatní, jenom ten jedinec ne. Bylo to špatné.

Projevila se nějak změna trenéra na začátku října minulého kalendářního roku?
Byli u nás pan Nekvasil s panem Ujčíkem, ale to neklapalo. Dali nám pány Moravce, Dršatu a Adamce, pod nimi se výkony zvedly, ale pořád to nebylo ono. Změna byla potřeba, pořád jsme prohrávali, takže jsme potřebovali dostat nějaký impuls. Teď nám trenéři hodně pomáhají a taky díky nim vyhráváme.

„Trenéři už z toho byli špatní a nálada v kabině byla mizerná. Každý se na každého díval, že to můžou všichni ostatní, jenom ten jedinec ne.“

Průběžné druhé místo ve vaší skupině DHL Superpoháru mluví za vše. Jak jste zatím spokojení?
Je to více, než jsme vůbec očekávali. Začali jsme si v zápasech každý plnit své role. První zápas nám sice moc nevyšel, prohráli jsme s Olomoucí, ale potom jsme si něco řekli v kabině a začalo to fungovat. Porazili jsme Liberec, získali jsme sebevědomí a jde to lépe než předtím. Porazili jsme i Hradec, který vyhrál předchozí pohár DHL. To nám hodně zvedlo sebevědomí, takže teď už jenom musíme makat, abychom urvali play off a práce se nám vyplatila.

Co konkrétně se změnilo?
Hlavně zaznělo, že jsme druhým turnajem dostali novou šanci. Jasně jsme si řekli, že se do play off chceme dostat. To si všichni vzali za své a začali jsme pro to dělat maximum.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Můžete se ohlédnout za nevídaným zápasem s Hradcem Králové?
Po deseti minutách jsme prohrávali 0:4, ale nesesypali jsme se a něco si k tomu řekli. Dali jsme dva tři góly, zase jsme získali sebevědomí a byl to nakonec vyrovnaný zápas. Pak už to bylo jenom o tom, kdo chce víc, a my jsme chtěli víc. Otočili jsem to a vyhráli jsme v prodloužení. Všichni kluci podali výborný výkon, byl to super zápas. Všichni si plnili svoje role, každý chtěl a dělali jsme to, co nám trenéři řekli.

Nebylo z Mountfieldu cítit uspokojení po deseti minutách za stavu 4:0?
Možná tam bylo polevení, kterého my jsme využili. Dali jsme čtyři góly, srovnali jsme a pak už to šlo skoro samo. Možná, že to byl i náš nejlepší zápas v sezoně. Dohnat čtyři góly a vyhrát, to se tak často nestává.

„Možná, že to byl i náš nejlepší zápas v sezoně. Dohnat čtyři góly a vyhrát, to se tak často nestává.“

Další důležitý bod jste urvali proti Olomouci. Jaké to bylo střetnutí?
Bylo to hodně vyrovnané. Měli jsme docela marodku, takže jsme hráli jenom na patnáct lidí, což bylo fyzicky náročné. Někteří hráči nám odešli do áčka a další chytla nějaká chřipka. I tak jsem se semknuli a makali jsme. Sice jsme prohráli v prodloužení, ale bod se nám bude hodit. Navíc proti Olomouci, která byla v předchozím turnaji vysoko.

Jak se vám teď chodí do zápasů?
Mnohem lépe, protože víme, že z nás mají soupeři respekt a ví, že je můžeme v klidu porazit.

Co je na vaší hře momentálně klíčové?
Je to hlavně o týmovém výkonu. Nehrajeme na sebe, ale hrajeme pro tým. Blokujeme střely a každý dělá pro výhry maximum.

„Kdybych se více prosazoval, mohli jsme být úplně jinde, protože jsem v klíčových momentech gól nedal. Postupem času se to lepší.“

Nálada v kabině se taky hodně zvedla, že?
V té předchozí soutěži už to bylo hodně špatné, byli jsme poslední. Nálada nebyla dobrá a trenéři na nás byli naštvaní, bylo to takové divné. Teď vyhráváme, daří se nám, takže je v kabině pohodová nálada. Tréninky jsou jiné a je to dobré. Je pro nás všechno jednodušší, protože máme vidinu play off. Máme motivaci do tréninků, takže makáme naplno.

Jakou máte osobně sezonu?
Není to úplně špatné, ale mohlo to být lepší. Ze začátku se mi moc nedařilo. Kdybych se více prosazoval, mohli jsme být úplně jinde, protože jsem v klíčových momentech gól nedal. Postupem času se to lepší, je uvolněná atmosféra, takže nemyslím na poslední místo v tabulce. Všichni jsou v pohodě, všechno si řekneme v klidu, a proto taky dáváme více gólů.

Co zkušenosti ze druhé ligy mužů?
Je to něco jiného, když se na vás dívá třeba pět set lidí. Je to pro mě zážitek. Před premiérou jsem byl trochu nervózní, ale když jsem pak vlezl na led, bylo to dobré. Zápas jsme proti Novému Jičínu vyhráli 6:3, takže to bylo povedené.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz