Obrovská radost, euforie, nepopsatelný pocit, líčí kapitán Petr po ODM

Foto: ČOV

Hokejový turnaj Olympiády dětí na mládeže na Karlovarsku ovládl tým kolem vítkovického talentu Dominika Petra. Moravskoslezský kraj si poradil s absencí řady hráčů, urval důležité remízy a po dramatu v semifinále jasně zvládl bitvu o triumf. Při oslavách nechyběl ani ‚vysoký jalovec‘…

partneři českého hokeje

Dominiku, na Olympiádě dětí a mládeže jste skončili první. Jak velký to je pro vás úspěch?
Je to jeden z těch největších úspěchů. Všichni soupeři byli kvalitní, takže i celý turnaj byl kvalitní a určitě na vyšší úrovni než soutěž devátých tříd. Řadím to mezi největší úspěchy i v porovnání třeba s vítězstvím na turnaji v Québeku, kde jsme byli hráči složení z České republiky a hráli jsme tam jako Czech Knights. Na selektech v San Sebastiánu jsme skončili druzí, což taky patří mezi největší úspěchy.

Jak po olympijském turnaji probíhaly oslavy?
Hned po zápase mi to vlastně ani nedocházelo, až s postupem času jsem si uvědomil, jaký to je úspěch. Na ledě jsme měli obrovskou radost, všichni byli v euforii. Byl to nepopsatelný zážitek. Po cestě zpátky do Karlových Varů jsme zpívali a křičeli různé pokřiky. Na hotelu šli někteří kluci spát, protože zdravotní stav nebyl z průběhu turnaje u všech úplně nejlepší. Někteří ještě dlouho slavili. Brzo ráno jsme pak odjížděli do Ostravy.

Na turnaji vás podpořila i rodina, že?
Když táta trénoval, moc času neměl. Teď jsem byl rád, že přijel. Hrálo se mi lépe, když jsem měl podporu v hledišti. Nebyl tam jenom taťka, ale i babička. První dny se mnou byla i ségra, takže to bylo super hrát před rodinou.

Pojďme po stopách vašeho úspěchu. Co za ním stojí?
Týmová práce. Už na začátku turnaje jsme si řekli, ať každý zapomene na to, z jakého jsme klubu. Teď dřeme za tým Moravskoslezského kraje. Všichni do každého zápasu dali všechno. Bojovali na 120 procent, hráli obětavě, pak se ukázala týmovost a napadaly nám z toho góly. To bylo nejdůležitější.

Bylo těžké sehrát se s hráči z jiných klubů?
Myslím, že dvakrát do měsíce jsme měli srazy z VTMek, takže sehrání až tak těžké nebylo. Den před turnajem jsme měli ještě dva tréninky, takže v tom problém nebyl.

„Hned po zápase mi to vlastně ani nedocházelo, až s postupem času jsem si uvědomil, jaký to je úspěch.“

Bude v něčem jiné další setkání se spoluhráči z ODM v roli soupeřů na klubové úrovni?
Těžko říct. Takový je hokejový svět. Jednou hrajeme spolu a jednou proti sobě. Mimo zápas budeme kamarádi, ale jakmile se vhodí buly, budeme soupeři. Vítězství na olympiádě je zatím jeden z větších úspěchů, takže o tom ještě určitě párkrát pokecáme třeba na rozbruslení.

Foto: ČOV

Jak byla náročná základní skupina?
Myslím, že byla mnohem těžší než druhá v Chebu, ale zvládli jsme ji týmovou prací. Vypadlo nám pár kluků, takže jsme z favorita byli outsideři, ale semkli jsme se. Důležité byly dvě remízy druhý den, poslední den už jsme to ubojovali – vyhráli jsme, co jsme potřebovali, a zaslouženě postoupili.

Můžete upřesnit zmíněné absence některých hráčů?
Ono se to střídalo v průběhu turnaje. Hned druhý den odjel Šimon Rigo. Potom vypadl Péťa Pavelec. Na konci i Maxim Vehovský, David Pavič a Michal Pospíšil. Bylo těžké je nahradit. Řekli jsme si před každým zápasech, že hrajeme za kraj a pro ně, protože s námi nemůžou nastoupit do zápasu z různých důvodů. Dřeli jsme, blokovali jsme střely, a tím se nám je povedlo zastoupit.

Vám se výrazně povedl první zápas. Čím to bylo?
Všichni jsme byli do prvního zápasu nahecovaní. Mně se tam dvakrát odrazil puk, což vyplynulo z toho, že jsme je v přesilovce zavřeli v pásmu. Celá pětka výborně odehrála přesilovku, mně to pak jenom spadlo na hokejku, což bylo štěstí. Byl jsem za to určitě rád, protože v dalších zápasech už mi to štěstíčko v koncovce chybělo. Šance jsem si tvořil, ale celé pětce nám to nějak nelepilo.

Foto: ČOV

Jaké bylo semifinále?
Vysočina byla hodně bruslařský tým, což nám dělalo zpočátku trochu problémy, ale pak jsme se srovnali. Dostali jsme gól na 0:1, vyrovnali jsme, ale hned v dalším střídání jsme udělali chybu a rychle zase prohrávali. Ve třetí třetině vyrovnal Matěj Štiak. V nájezdech jsme si věřili, proměnili jsme čtyři ze čtyř a Adam Dybal nás podržel v bráně stejně jako celý turnaj. I díky němu jsme udělali takový úspěch.

„V nájezdech jsme si věřili, proměnili jsme čtyři ze čtyř a Adam Dybal nás podržel v bráně stejně jako celý turnaj.“

Finále vypadalo podle průběhu celkem jednoznačně. Jaká byla realita na ledě?
Po první třetině jsme vedli 1:0 a řekli jsme si v kabině, že druhou část nemůžeme za žádnou cenu podcenit a musíme co nejrychleji přidat další góly. Naštěstí nám to tam napadlo a poodráželo se do brány. Třetí třetinu jsme možná trochu podcenili, ale udrželi jsme vedení do konce, takže to dopadlo dobře.

Věřil jste za stavu 4:0, že výsledek udržíte?
Věřil jsme celý zápas, že vyhrajeme. Když to bylo 4:0, už jsem si říkal, že musíme na ledě nechat všechno a vyhrát. I v základní skupině jsme proti Královehradeckému hraji vyhráli 4:0, ale před finále jsme si říkali, že nasázet rychlé góly je jenom jedna z variant. Taky jsme počítali s tím, že by zápas mohl dojít do prodloužení a nájezdů, ale naštěstí to šlo tou lepší cestou.

„Na ukončení jsme dostali pohár a zazpívali jsme si s nejlepšími fanoušky na turnaji písničku ‚vysoký jalovec‘.“

Program hokejového turnaje jste měli hodně nabitý. Stihl jste se podívat na jiné sporty?
Vůbec. Jinde jsme byli jenom na zahájení a ukončení. Ráno jsme odehráli zápas, měli jsme oběd, hodinu a půl odpolední klid a pak jsme hráli další zápas. Moc času okolo nebylo. Zahájení bylo dobré a byl jsem z toho trochu překvapený, protože jsem na žádné takhle velké akci nebyl. Na ukončení si vždycky jenom týmy přebraly medaile. My jsme k tomu dostali pohár a zazpívali jsme si s nejlepšími fanoušky na turnaji písničku ‚vysoký jalovec‘.

Hlavní náplní vaší sezony je ELIOD Extraliga dorostu, ve které si vedete výborně. Jste ve Vítkovicích spokojení?
Máme výbornou partu a myslím, že bychom to tuhle sezonu mohli dotáhnout ještě dál než minulou. Máme tým na to, abychom došli dál než na čtvrté místo. V play off bude hlavním cílem dostat se na republiku a pak uhrát aspoň jeden zápas, což se nám minule nepovedlo. Z mé strany to ze začátku sezony moc bodově nešlo, ale teď už jsem se zvedl bodově i herně, takže to začíná být dobré. Dostávám i dost času na ledě ve všech částech hry, v přesilovkách i oslabeních.

Foto: ČOV

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz