Prymula po zranění zazářil. Hokej jsem nezapomněl hrát, culí se

Foto: Juliana Zash

Patrik Prymula začal letní přípravu před aktuální sezonou v prvoligové Kadani, jenomže se vážně zranil a do zápasového tempa naskočil až po přelomu kalendářního roku. V pěti juniorských bitvách za Spartu nastřádal bilanci 4+4 a v osmnácti letech vyhlíží seniorskou premiéru.

Chance liga na Hokejka TV

V juniorce jste v aktuální sezoně odehrál jenom pět zápasů. Mohl byste vysvětlit proč?
Když jsem hrál v přípravě v Kadani, jel jsem s pukem a nějaký soupeř mi dal zezadu krosček, špatně jsem spadnul na koleno a přetrhnul jsem si přední křížový vaz. Ještě jsem zápas dohrál a dal jsem gól, ale potom už jsem jel za doktory, kteří mi řekli, že mám špatný vaz. Musel jsem jít na operaci, proto mám zatím jenom pět zápasů.

Jaké byly prvotní prognózy?
Ze začátku jsme si mysleli, že to bude jenom na čtyři dny, protože jsem s tím dohrál. Potom mi doktor řekl, že to bude asi natržené, což by byl tak měsíc. Z toho jsem byl docela špatný. Pro jistotu jsem šel potom ještě na magnetickou rezonanci, která ukázala, že to je přetržené, takže nějaké čtyři měsíce.

Co následovalo v dalších týdnech?
Tři týdny jsem čekal na operaci, což bylo na prd, protože se nic nezlepšovalo a jenom jsem čekal. To jsem mohl dělat všechno. Po operaci jsem se asi dva týdny nehnul z postele, protože to strašně bolelo. Pak už jsem chodil s ortézou a o berlích, po měsíci už jsem mohl chodit normálně, takže jsem střílel a posiloval ruce. To už bylo lepší.

„Noha mě skoro vůbec neunesla. Musel jsem ji trochu posílit, ale naštěstí se to rychle vrátí.“

Utrpěla vaše kondice během zranění hodně?
Docela dost, noha mě skoro vůbec neunesla. Musel jsem ji trochu posílit, ale naštěstí se to rychle vrátí. Nejhorší to asi bylo při návratu na led, nohy mě hodně bolely. Práce s hokejkou byla v pohodě.

Jak vypadaly vaše první duely?
Pan trenér Žemlička mi dal velký ice time, za což jsem moc rád. První dva zápasy nebyly ideální, necítil jsem se vůbec dobře, ale potom už jsem se do toho dostal docela dobře a cítil jsem se lépe.

Foto: Juliana Zash

Z úvodních dvou utkání jste odešel bez bodů, ale v dalších jste si připsal dva, čtyři a dva body. Čekal jste, že to bude po zranění takhle dobré?
Vlastně jo, protože jsem i přes koleno hodně makal. Jsem rád, že se to tak rychle vrátilo, taky jsem trochu čekal, že to nebude tak špatné. Hodně mi to pomůže psychicky, protože se vždycky bojíte, jak to bude vypadat. Když jsem zahrál dobře, je hezké cítit, že jsem hokej nezapomněl hrát.

V úterý jste nastoupil v derby a připsal si hned dva góly. Jaké to bylo střetnutí se Slavií?
Bylo hodně vyhecované, protože jsme se všichni hodně těšili a hlavně chtěl každý vyhrát. Zápas mi naštěstí vyšel i osobně. Bylo super porazit Slavii. Byli jsme celý zápas lepší, více na kotouči, lépe jsme bruslili a hráli týmově, to rozhodlo pro nás.

„Třinci jsme chtěli prohru z finále oplatit, ale za to, co nám udělali minulou sezonu, je budeme muset porazit ještě hodněkrát.“

V ocelářském dvojboji jste vyhráli oba duely celkem jasně…
Řekli jsme si před víkendem, že chceme šest bodů, a to se nám povedlo. Body teď hodně potřebujeme, takže jsme rádi, že to takhle vyšlo. Třinci jsme chtěli oplatit prohru z finále, ale za to, co nám udělali minulou sezonu, je budeme muset porazit ještě hodněkrát. Proti Vítkovicím jsme dobře začali a proměnili jsme hned všechny šance, které jsme měli. Byli jsme produktivní, což je strašně důležité. Brankář Olda Cichoň nás hodně podržel, i pro něj to bylo těžké.

Derby i utkání proti Ocelářům jste rozhodli až v závěrečné třetině. Berete ji jako nejdůležitější?
Poslední třetina je vždycky nejtěžší, protože síly dochází. My jsme asi dobře nabruslení, takže máme síly i ke konci. Navíc máme šikovné hráče, kteří umějí rozhodnout i takhle pozdě v utkání. Je to pro nás určitě dobře. 

Kdy vás uvidíme v Kadani, kde jste byl v letní přípravě?
Asi tam teď pojedu hrát, takže jsem rád, že jsem se v juniorce dobře rozehrál a pomohl jsem klukům k nějakým bodům. Hodně se tam těším, měl jsem tam být od začátku sezony, ale stal se mi ten úraz, takže jsem si tam žádný zápas v soutěži vlastně nezahrál. Klukům se teď daří, což je super. Snad ještě přidáme nějaké výhry. Měl jsem tam jet už v neděli, ale oteklo mi koleno a začalo mě trochu bolet, takže jsem si potřeboval dát pár dní odpočinek.

Foto: Juliana Zash

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz