Soud vyhověl Vsetínu, Havířovu a Přerovu. Nařídil odklad juniorské ligy

Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

Městský soud v Praze nařídil předběžné opatření ve věci vyřazení AZ RESIDOMO Havířov, HC ZUBR Přerov a VHK ROBE Vsetín z nejvyšší juniorské soutěže. Kluby to uvedly v tiskové zprávě.

President Cup 2020

Soud uložil Českému hokeji povinnost odložit termín prvního kola a všech následujících kol všech částí DHL Juniorské ligy akademií, která je pro sezonu 2019/2020 nejvyšší juniorskou soutěží. Vyhověl tak poškozeným klubům, které rozhodnutí oceňují a věří, že je to první krok k návratu nejvyšší juniorské soutěže do Přerova, Havířova a Vsetína.

„Nabízeli jsme při jednání Arbitrážní komise smírné řešení, ale bohužel jsme nebyli vyslyšeni.”

„Od začátku jsme nežádali nic jiného než spravedlivý přístup a stejná pravidla pro všechny. Jsem rád, že soud to na rozdíl od vedení hokejového svazu chápe a dal nám za pravdu,” uvedl jednatel vsetínského hokejového klubu Daniel Tobola.

„Nelze postupovat svévolně, nedodržovat vlastní pravidla a z pozice síly poškozovat konkurenční kluby. Tímto jednáním svaz ohrozil nejen nás, ale regulérnost celé soutěže a nyní na to doplácí,” dodal přerovský jednatel Tomáš Pluháček.

Foto: Martin Voltr

„Jde o rozhodnutí, které může zastavit chaos v juniorském hokeji, který Výkonný výbor ČSLH svým nekoncepčním jednáním vyvolal,” přidal se také prezident havířovského klubu Jaroslav Mrowiec.

Všechny tři kluby se zároveň shodují, že je mrzí, že situace musela dojít až tak daleko, tedy k předběžnému opatření soudu. „Nabízeli jsme při jednání Arbitrážní komise smírné řešení, ale bohužel jsme nebyli vyslyšeni,” zdůrazňují.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz