Mládežníci měsíce: Německý snajpr Peterka a tvořivý bek Ticháček

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Sportovní oddělení Českého hokeje i letos pokračuje ve vyhlašování nejlepších hráčů, kteří v posledním měsíci zaujali nejen svými výkony v extraligách juniorů a dorostu, ale i tréninkovou pílí či dalšími atributy. Za říjen se dostalo na dvojici produktivních hráčů, kteří ovšem nastupují každý na jiném postu.

Zlatá hokejka 2020

Junioři: JOHN JASON PETERKA (EC Red Bull Salcburk)

Zatím suverénně nejlepší hráč DHL Extraligy juniorů, co se týče kanadského bodování. V 17 zápasech nasbíral 43 bodů za 20 branek a 23 asistencí, ani v jednom ohledu ho nikdo nepřekonal. A to všechno jako zástupce ročníku 2002, jenž nastupuje i proti borcům starším o tři roky!

Peterka ukazuje velmi dobré individuální dovednosti, je silný na kotouči a umí se prosadit. Německý talent roste ve špičkové akademii Salcburku, která se české soutěže účastní druhým rokem v řadě a mužstvo má složené nejen z Rakušanů. I díky Peterkovi mají česká mužstva v Salcburku velmi těžkého soupeře.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorost: JIŘÍ TICHÁČEK (Rytíři Kladno)

Kreativní obránce, který se nebojí tvořit hru a jakého český hokej rozhodně potřebuje. Ticháček je oporou zadních řad dorostu kladenských Rytířů a dle slov trenéra Libora Procházky i dobrý parťák v kabině. Za jeho čísla by se nemusela stydět ani spousta útočníků – letos zapsal ve 14 utkáních 23 bodů za 9 gólů a 14 nahrávek, je tak jasně nejproduktivnějším zadákem ELIOD Extraligy.

Výkony mu vynesly místo i v reprezentaci do 16 let. Na úvodní turnaj do Salcburku dorazil až na finále z řad náhradníků, ale v domácím trojutkání se Švýcarskem už se zařadil mezi opory zadních řad. Brousil první či druhou obranu, v prvním zápase slavil premiérovou trefu v národním dresu a chválil ho i hlavní kouč Petr Haken.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz