Modrobílou Kometu doplnil zelený Gulaši, Vítkovice vládnou týmovému RI

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

9. ledna 2019, 13:54

hokej.cz

Konec roku nepatřil mezi klidné a nudné. Rozhodně ne v Radegast indexu, kde se o prvenství až do poslední chvíle prali dva největší matadoři metriky – vítkovický Jan Výtisk a brněnský Michal Gulaši. Dva přátelé v životě, kteří si však na ledě nic neodpustí. Ani vzájemný respekt nesnižuje jejich boj o cennou trofej – zelenou helmu. V prosinci ji dobyl Michal Gulaši, který ovládl Radegast index s 37 body. Jan Výtisk se může spokojit alespoň s týmovým prvenstvím. Vítkovice totiž v celkovém součtu jasně vítězí nad ostatními celky.

partneři českého hokeje

Kdo s koho

Na začátku prosince se po vzájemném utkání Komety s Vítkovicemi duo Výtisk – Gulaši s nadsázkou pustilo do prognóz o celkovém prvenství. „Kdo vyhraje celkově Radegast index je asi jasné, tady pan neporazitelný,“ obrátil se na svého soupeře Michal Gulaši, zatímco Jan Výtisk jej uklidňoval. „Ty zase vyhraješ nejlepšího beka, takže budeme srovnaní.“ Po pár týdnech by špičkování dvou rodáků z Ostravy asi vypadalo jinak, protože ten zkušenější zelenou helmu ztratil ve prospěch brněnského zadáka Gulašiho.

Jihomoravský hráč se čtyřiadvacítkou na dresu v posledních třech zápasech loňského roku nasbíral celkem 15 bodů, zatímco vítkovický bourák pouhých pět, v celkovém měsíčním součtu se mu navíc odepisuje minus 6 bodů za pobyt na ledě při obdržených gólech, zatímco u Gulašiho svítí nula. O vítězi Radegast indexu v měsíci prosinci tak máme jasno. Michal Gulaši nasbíral 37 bodů, když rozdal 18 hitů, zablokoval 19 střel a v gólové bilanci zůstal neutrální.

Cena útěchy pro Vítkovice

Ostravský celek však z hodnocení Radegast indexu nevyšel naprázdno. V prosinci to byli právě borci z Vítkovic, kteří posbírali nejvyšší počet RI bodů a dominují tak týmovému hodnocení. Se 760 body vzhlíží na ostatní celky z první pozice, druhou příčku obsadil další klub z Východu – třinečtí Oceláři (736 bodů).

Že by Bůh slunce, hojnosti a úrody, Radegast, z nedaleké hory na Radhošti měl tyto celky ve své moci? Třetí Litvínov totiž za vedoucími Vítkovicemi zaostal o 85 bodů, Kometa pak o 122 bodů. Jak moc zamíchá celkovým pořadím lednový program, ve kterém na sebe v severomoravském derby narazí také Vítkovice a Třinec, to se dozvíme v následujících týdnech.

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz