Motor si postup neudělal penězi, tvrdí Doktor. Hodně to zvedl trenér Prospal

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Jakub Doktor má za sebou hodně zvláštní sezonu: loni v květnu poprvé v kariéře opustil České Budějovice, posílil konkurenční Vsetín. Jenže na Lapači vydržel jen osm zápasů.

partneři českého hokeje

V říjnu ho Valaši poslali na hostování do Chomutova. Jenže o Vánocích opustil i Piráty...

Tentokrát zamířil do Havířova. A v AZetu se rozjel: v 21 utkáních získal dvanáct bodů (6+6). „Ten rok mi toho dal strašně moc, nejen jako hráči, ale i jako člověku. Nebylo to lehké pořád se stěhovat. Prošel jsem si třemi týmy a městy," ohlíží se Doktor v rozhovoru pro hc-havirov.cz.

Teď věří, že se na nějaký čas usadí. „Jsem pořád hodně mladý a hokej beru s naprostou pokorou. Chtěl bych si v Havířově rok, dva pobýt, protože se mi tam opravdu líbí," dává najevo, že nemá zaječí úmysly.

V nové sezoně se chce zařadit mezi lídry. Podřizuje tomu dřinu během letní pauzy. „Když jsem přišel do Havířova, tak jsem měl o nějakých deset kilo méně než teď. Dal jsem si takový úkol: v přípravě jsem chtěl nabrat nějakou svalovou hmotu, abych měl větší sílu. To se mi docela povedlo," usmívá se.

„Když jsem přišel do Havířova, tak jsem měl o nějakých deset kilo méně než teď."

„Chtěl jsem být silnější v soubojích na mantinelech, tam jsem v minulosti trochu ztrácel. Na síle musím hodně zapracovat, aby mě pak Honza Výtisk nezahodil jako hadrovou panenku," směje se.

V AZetu by si rád řekl o šanci v extralize. „Nádherné by to bylo doma v Českých Budějovicích, ale stojím nohama na zemi. Hezké by to pro mě bylo zahrát si ji v jakémkoli týmu," říká na havířovském webu.

K dominantní jízdě mateřského Motoru směrem za postupem má jen slova chvály. „Všichni říkají, že Motor si to udělal penězi, ale peníze ti výsledky nedodají. Stačí se třeba podívat na týmy, které letos skončily v tabulce za Havířovem," vypráví Doktor.

„Všichni říkají, že Motor si to udělal penězi, ale peníze ti výsledky nedodají."

„Nemyslím si to jenom já, ale kdyby do Motoru nepřišel Václav Prospal, tak ten tým není tam, kde momentálně je. On tu organizaci hodně zvedl," líčí. „Je to profesionál se vším všudy. Když přijde někam do místnosti, tak všichni poslouchají jenom jeho. Je to lídr celého týmu a velká osobnost, kterou na zimáku v Českých Budějovicích poslouchají úplně všichni."

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz