Motor (už zase) zbrojí na postup. A letošní posily vypadají hodně zajímavě

Foto: Martin Kurfiřt

Českobudějovickému klubu se rozhodně nedá upřít vytrvalost: rok co rok se snaží o návrat do extraligy. Zatím to ale nevychází: jednou se Motor zadřel kvůli obrovské marodce, pak ho rozložila atmosféra v kabině...

partneři českého hokeje

A v uplynulé sezoně? Tentokrát na to České Budějovice asi prostě neměly. V baráži získaly jen pět bodů.

Od příštího ročníku čeká Chance ligu spousta změn. Bude mít nový hrací model a hlavně se z ní bude přímo postupovat do extraligy. 

Už teď, dva měsíce před prvními přípravnými zápasy, je zřejmé, že i letos bude Motor patřit k favoritům soutěže. Udržel totiž své nejlepší hráče Pavla Pýchu, Zdeňka Doležala a Václava Karabáčka, aktivně si počíná i na přestupovém trhu.

Do Českých Budějovic přišlo několik rozdílových hráčů. Prvním z nich je urostlý obránce Jakub Suchánek, který patřil k lídrům konkurenční Jihlavy. 

Tvořivý Jan Kloz, který může hrát na křídle i centru, sbíral bod na zápas v Litoměřicích. Pověst střelce a užitečného hráče do předbrankového prostoru má čahoun Jan Veselý.

No a pak je tu Miroslav Holec, asi největší posila Motoru. Jasně, v Olomouci měl skromnější roli, pojďme se ale podívat na jeho poslední statistiky z Chance ligy. Vezmeme-li v potaz jeho prvoligové starty od sezony 2010/2011, tak v 80 zápasech získal úžasných 87 bodů.

Holcův návrat na jih Čech (je odchovancem Písku), se může ukázat jako kauf sezony.

Zajímavé jsou i další posily: Radek Prokeš s Matoušem Venkrbcem si loni v Prostějově sedli. Prokeš ukázal, čeho je schopný, a začal sbírat body.

Venkrbec u Jestřábů stagnoval, angažmá v Motoru ale bere jako novou výzvu. Nikdo nepochybuje o jeho týmové povaze a také o jeho přínosu v oslabení.

A ještě jsme nezmínili sedmou posilu: mladého forvarda Víta Christova, který v minulém ročníku zaujal patnácti góly ve Frýdku-Místku.

Co se týče odchodů, mrzí především konec Codyho Bradleyho, který si s Doležalem a Karabáčkem opravdu rozuměl. Motor ještě musí najít nového gólmana místo Petra Kváči. S oznámením příštího angažmá pak vyčkává produktivní centr David Gilbert.

I tak ale vypadá českobudějovický kádr hodně zajímavě. A pokud neodejdou za moře, výrazné zlepšení může nastat u juniorů Martina Beránka a Pavla Nováka. 

Vrátí se do Českých Budějovic po sedmi letech extraliga? To je opravdu předčasná otázka.

Co je ale zřejmé: do Motoru se po jarním zklamání opět vrátil optimismus. Posezonní změny totiž vypadají nadějně.

Dosud potvrzené změny v Motoru

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

Foto: hcmotor.cz

Aktuální soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankář: Jan Strmeň.

Obránci: Ondřej Kachyňa, Vojtěch Doktor, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený.

Útočník: Jakub Babka, Martin Beránek, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Jan Tlačil, Matouš Venkrbec, Jan Veselý.

Martin Novák s Janem Klozem.

Martin Novák s Janem Klozem. | Foto: Instagram ČEZ Motor České Budějovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz