Náhrada za Hrachovinu? Pod Ještěd prý míří bývalý gólman Ocelářů či Motoru

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři přišli o velkou oporu v brankovišti, Dominik Hrachovina se vrací do Tappary Tampere, což finský klub potvrdil před několika dny. Zdá se, že pod Ještědem našli náhradu. Podle informací serveru iSport.cz míří do libereckého týmu Petr Kváča, který v této sezoně chytal za třinecké Oceláře společně s Jakubem Štěpánkem.

Zlatá hokejka 2020

Dvaadvacetiletý Kváča se do vrcholového hokeje prosadil na jihu Čech. Rodák z Brandýsa nad Labem chytal ještě v sezoně 2018-19 za Motor, krátce vypomáhal v nejvyšší soutěži Spartě, Litvínovu a Třinci.

Právě k Ocelářům loni přešel a posléze za ně odchytal 30 extraligových utkání s úspěšností zásahů 92,1 procent a průměrem 2,22 obdržených branek na zápas. Ke konci dubna končí Kváčovi smlouva, na další spolupráci se s vedením loňských mistrů republiky nedohodl.

„S Petrem jsme byli spokojení, brali jsme ho jako projektového brankáře na delší dobu, něco jako Šimona Hrubce. Skončila mu smlouva, kterou jsme přebírali z Budějovic, a dál jsme se nedomluvili,“ uvedl pro iSport.cz sportovní ředitel třineckého klubu Jan Peterek.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Účastník mistrovství světa dvacetiletých 2017, jehož ve stejném roce draftovalo ze 114. pozice Colorado, podle všeho míří do Liberce. Bílí Tygři hledají náhradu za Dominika Hrachovinu a Petr Kváča nároky splňuje. Je stále perspektivní, v nejvyšší soutěži už ukázal potenciál.

Pokud transfer klapne, může být potvrzen nejdřív 1. května. Letošní extraligová sezona oficiálně končí posledním dubnovým dnem, do té doby se debaty o přesunech hráčů pohybují jen v rovině spekulací. Liberecký klub před novým ročníkem posílí Tomáš Rachůnek s Dávidem Grígerem, loučit se naopak bude nejproduktivnější hráč týmu Libor Hudáček.

V brankovišti měli Bílí Tygři k dispozici rovněž zkušeného Marka Schwarze, po výpomoci v Mladé Boleslavi se vrací Justin Peters. O bronzového kanadského olympionika z her 2018 se  nedávno údajně zajímal Motor, tam ale patrně přejde z Komety slovenský gólman Marek Čiliak.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz