Nejúspěšnější sezona Energie od titulu? Kápo Skuhravý věří v šestku

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Karlovarská Energie patří v letošní sezoně mezi černé koně soutěže. Mužstvo ze západu Čech se po celý ročník drží na postupových pozicích do vyřazovací části, s blížícím se koncem základní části pomýšlí i na přímý postup. V boji o šestku ale naposledy zaváhalo, když doma prohrálo 2:3 po nájezdech s posledními Pardubicemi.

Chance liga na Hokejka TV

Přitom Pešoutova družina nezačala vůbec špatně. Uběhlo pouhých osmadvacet sekund, když souhru první karlovarské formace přetavil v úvodní zásah utkání zkušený Vojtěch Polák. Jenže tato trefa jako kdyby zcela uspokojila domácí hráče.

„Dobře jsme vstoupili, rychle jsme vedli 1:0, ale pak jsme se uspokojili a nehráli vůbec dobře. Odskakovaly nám puky, celý zápas nám to nešlo. Nakonec jsme rádi za ten bod,“ hodnotí nepřesvědčivý výkon kapitán Václav Skuhravý. „Musíme se z toho ponaučit a v pátek na Kladně podat úplně jiný výkon,“ burcuje.

Duel s Pardubicemi zachraňovaly Karlovy Vary doslova na poslední chvíli. Závěrečný tlak Energie se totiž podařilo přetavit v gól Jakubu Flekovi až v čase 59:58. Necelé dvě vteřiny dělily Dynamo od tří bodů. „Radost byla velká, to jste asi viděli,“ popisuje vyrovnávací euforii Skuhravý.

Energetici se po letech trápení na dně tabulky, případně ve druhé nejvyšší soutěži, konečně blíží vysněnému play off. Je aktuální sezona tou nejúspěšnější od roku 2009, kdy zvedal celek z lázeňského města nad hlavy mistrovský pohár? „Ještě není u konce, stále nám zbývá jedenáct zápasů základní části, ale zatím ten průběh tomu nasvědčuje,“ těší kapitána.

V čem tkví úspěch Západočechů? „Je to i tím, že mužstvo je už delší dobu pohromadě. Takto pospolu jsme tři roky, vždy se to pak jen vhodně doplní,“ popisuje jednačtyřicetiletý matador. Ten navíc neváhal s odpovědí na otázku, zda mají energetici v hlavách elitní šestku. „Já ano,“ uzavírá s úsměvem Skuhravý.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz