O sto let starší lajna, hattrick v suchém triku. Zaťovič: Zase něco zaplatím

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Nutně potřebovali zabrat…a zabrali! Hokejisté Komety dvakrát po sobě venku vyfasovali pětku a v neděli doma přivítali Plzeň i s nejproduktivnějším hráčem soutěžem Milanem Gulašem. Toho však při výhře 5:2 zastínil útočník Brna Martin Zaťovič, který vzal duel jako správný kapitán do svých rukou, a západočeského soupeře popravil hattrickem. „Zase něco zaplatím a kluci budou rádi. Důležitá je ale výhra,“ usmíval se po konci duelu.

partneři českého hokeje

Po delší době můžete být spokojeni jak s výkonem, tak s výsledkem, souhlasíte?
Výkon byl super, ale ten jsme předvedli i v prvních dvou třetinách na Kladně. Jen jsme nedali góly. Kdybychom je dali někdy na začátku, tak si myslím, že ten zápas v pohodě zvládneme. Pak to vypadalo, jak to vypadalo, a skončilo to ostudou. Jsem rád, že jsme nedělní zápas zvládli, protože byl na nás tlak, a ukázali jsme, že to pod tlakem umíme. Jsem spokojený.

Znovu se lajny Komety promíchaly a vy jste hrál po boku Tomáše Plekance a Martina Erata.
Postavili jsme o sto let starší útok (směje se). Zahráli jsme dobře, konečně nám napadaly góly, takže jsme za to rádi. Vyhráli jsme, navíc doma, a porazili jsme těžkého soupeře. Vyhrát jsme určitě potřebovali.

Je souhra s těmito dvěma v něčem jiná, než když hrajete s Peterem Muellerem a Petrem Holíkem?
Jiné to moc není. Vyměnil jsem super hráče za super hráče, takže pro mě se nic nezměnilo. Je to o určitých návycích, s Plekym (Tomáše Plekanec) už teď hraju asi osmý zápas v jedné formaci. Už jsem ho pochopil a vím, co potřebuje, stejně jako on ví, co potřebuji já. Je to jednodušší.

Nedělní zápas jste ozdobil hattrickem, už druhým v této sezóně. Všechny góly jste navíc dával ze snadných pozic do prázdné branky.
Super. Kluci v kabině mi říkali, že to mám v suchém triku. Třikrát jsem to dal do prázdné, jak říkáte, ale je to hlavně o štěstí. Někdy to tam nepadne, ale teď to tam naštěstí spadlo všechno. Zase něco zaplatím a kluci budou rádi. Důležitá je ale výhra, protože jsme na tom byli špatně, a teď nás výhra posune zase trochu nahoru.

Který gól vám dal nejvíc zabrat?
Poslední byl asi nejtěžší. Puk se vrtěl a člověku jdou v takové situaci v hlavě různé myšlenky. Bylo to buď, a nebo. Je to stejné, jako kdybych prokličkoval celé hřiště, ale to stejně neumím (úsměv). Gól jako gól.

Letos už máte na svém kontě 23 branek, čímž jste o gól překonal svůj loňský rekord v základní části. Víte o tom?
Abych pravdu řekl, tak nevím, statistiky moc nesleduji. Vím, že mám teď 23 branek, ale vůbec netuším, kolik jsem dal loni. I tohle je nedůležité. Chci hlavně do play-off a tam udělat další úspěch. Jsem rád, že nějaké moje body a góly pomohou teď v základní části k bodům, ale sám hraji o něco jiného.

Jak to vypadá s vašimi parťáky do útoku, kteří jsou na listině zraněných?
Holas (Petr Holík) byl po zápase s námi v kabině, ale stále má nohu v sádře a léčení bude ještě delší. Peter (Mueller) snad už bude v pohodě a dá se dohromady. Je nemocný, ale věřím, že za dva dny tady bude a pomůže nám.

Stále se držíte v šestce a pomalu se blíží závěrečná čtvrtina. Cítíte, že začíná jít do tuhého?
Cítíme, kdo se na nás tlačí a netlačí. Určitě chceme držet krok s první čtyřkou a ještě to promíchat. Chceme se dostat do čtyřky a začínat play-off doma. To je ale ještě daleko a jdeme krok po kroku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz