Olesz se trefil proti "svým", ale neslavil. Nehodilo by se to, říká

Foto: Kristýna Adámková, hc-olomouc.cz

13. září 2019, 21:45

Adam Bagar

Pikantnější soutěžní premiéru v dresu Olomouce zřejmě nemohl zažít! Zkušený útočník Rostislav Olesz se hned v prvním kole představil na vítkovickém ledě, své bývalé parťáky pomohl srazit gólem a převzal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

partneři českého hokeje

Za mateřský klub hrál posledních pět sezon, ale v létě se kvůli neshodám s trenéry nečekaně dohodl na ukončení smlouvy a do Ostravy přijel jako soupeř. „Hned proti klubu, ze kterého jsem odešel... Na úvod sezony těžký zápas,“ pokyvuje olomoucký forvard.

„Připravoval jsem se jako na každý jiný zápas, ale někde vzadu v hlavě to není jako každý jiný zápas. Bylo to pro mě výjimečné. Měl jsem tady rodinu, hodně přátel, o to bylo důležitější pro mě vyhrát,“ popisuje Olesz, pro nějž nebyla hostující kabina ničím novým.

„S výkonem Rosti Olesze jsme spokojeni. Odehrál dobré utkání, dal gól a hrál, co jsme od něj očekávali.“

„Byl jsem v ní asi už před třemi týdny, chodil jsem ve Vítkovicích na led,“ vysvětluje. A že by si pletl střídačky? Ani to prý nehrozilo. „Na to už jsem dost dospělý, navíc když jsem zde trénoval, tak jsem se soustředil právě na tu hostující,“ usmívá střelec první branky.

Rostislav Olesz otevřel skóre v čase 22:28, když po odrazu puku od zadního mantinelu mířil do poloodkryté branky. „Nešlo o znalost prostředí, byla to prostě intuice okolo brány. Při hře to vůbec nevnímáte, soustředíte se jen na svůj výkon a chcete dát gól,“ líčí.

Foto: hc-olomouc.cz

To se mu do puntíku povedlo, ale jako by ani z trefy do vítkovické sítě neměl radost. „Neslavil jsem, myslím, že by se to ani nehodilo,“ hlásí Olesz, který hrál proti Vítkovicím už dřív v dresu Sparty, ale až nyní jim dokázal dát gól. „Ani nevím, to už je moc dávno.“

Po utkání ve Vítkovicích nejspíš bude muset sáhnout hluboko do kapsy, samozřejmě do šatny vypsal i nějakou tu prémii. „Je to tak, něco jsem vypsal, navíc to máte první gól, zápisné...“ líčí někdejší reprezentant s velkými zkušenostmi ze slavné zámořské NHL.

Rostislav Olesz: Gól jsem neslavil, nehodilo by se to

Jeho nynější tým sice hubené vedení neudržel, ale v gólově chudé partii se radoval z triumfu v prodloužení. „Jsem rád, že jsme to zvládli a vyhráli. S tím jsme tady jeli a povedlo se, ale ve druhé třetině jsme místy zažívali krušné chvilky. Hodně jim to jezdilo.“

O to víc si na úvod cení vítězství 2:1, na které bude chtít navázat už v neděli, kdy Hanáci doma vyzvou Mladou Boleslav. „Na domácí premiéru se moc těším. Viděli jste, jak fanoušci fandí na výjezdu, v Olomouci to bude ještě bouřlivější,“ těší se Rostislav Olesz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz