Olomouc se točí v bludném kruhu. Pořád ta samá písnička, štve Nahodila

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Dokolečka dokola. Olomoučtí hokejisté dokážou své soky přestřílet, v některých zápasech i přehrávat, když ale přijde na to nejdůležitější – góly – narazí kosa na kámen. Ne jinak tomu bylo v moravské bitvě proti Kometě, které Mora nedokázala sebrat body ani napotřetí v sezoně. „Zápas byl minimálně remízový,“ povzdechl si Lukáš Nahodil, jediný úspěšný střelec hanáckého celku.

partneři českého hokeje

Proti Kometě 31:22, proti Liberci 35:26, proti Plzni dokonce 45:20. V posledních třech zápasech dokázala Olomouc soupeře z vrchních pater tabulky docela výrazně přestřílet, jenže na konci každého z nich museli její hráči gratulovat protivníkovi k výhře.

„Dva mladí střelci rozhodli o tom, že jsme vyhráli zápas, ve kterém jsme určitě nebyli lepším mužstvem,“ hodnotil utkání Kamil Pokorný, asistent trenéra Komety, jejíž výhru vystřelili dva odchovanci Přerova Stanislav Svozil a Karel Plášek. První jmenovaný dokonce vstřelil svou vůbec první branku v Tipsport extralize.

„Prohráli jsme, to jediné si můžeme vytknout. Jinak si myslím, že se ten zápas musel líbit i divákům. Je tam to velké ale…,“ hlesl útočník Olomouce Lukáš Nahodil. 

I když Kometa v derby od druhé minuty vedla, hra se po většinu času točila okolo branky Karla Vejmelky. „Je to o to horší. Hrozně to bolí. Ten zápas byl minimálně remízový, jenže nedá se nic dělat. V neděli jedeme do Třince, takže musíme uhrát něco tam,“ pravil Nahodil už s výhledem na další zápas.

On byl jediný z olomouckých hráčů, který dokázal puk za vynikajícího Vejmelku dostat. V 50. minutě zužitkoval trestné střílení, které rozhodčí nařídili po faulu Karla Pláška na v oslabení prchajícího Viléma Buriana.

Rozvážný rozjezd, zakvedlání před Vejmelkou a střela nad vyrážečku. Rázem to bylo 1:1. „Věděl jsem, co budu dělat. Na tohle jsem si věřil,“ prozradil Nahodil, který se prosadil i ve třetím vzájemném utkání sezony proti týmu, odkud na Hanou přišel. „Jenže to bylo k ničemu, bohužel,“ mrzelo ho.

Mora totiž možnost poprvé v sezoně obrat Kometu o body promrhala. A Nahodil byl i u – pro svůj tým – smolného momentu. „Byli jsme tam... Je to strašné, protože ta střela od obránce byla taková mrcha, pak to tam nějak doskákalo do brány,“ popisoval gól Karla Pláška z 56. minuty, na který už domácí nedokázali najít odpověď. „Takové góly bychom neměli dostávat. Jsme zkušení, měli jsme hrát u nich, nebo ve středním pásmu. Dostali jsme takový blbý gól a o to to bolí víc,“ mračil se Nahodil.

„Je to strašné, protože ta střela od obránce byla taková mrcha, pak to tam nějak doskákalo do brány.“

Se dvanácti góly je aktuálně nejlepším střelcem olomouckého týmu. Jenže Hanáci by potřebovali víc takových jako je on. „Musíme na tom pracovat, je to furt to stejné. Dáváme málo gólů, a proto nemůžeme vyhrát. Když dáme jednu branku, musíme hrát vzadu na nulu. To se nám nepovedlo,“ konstatoval.

„Šance jsme měli, ale máme s tím problémy,“ uvědomoval si i Jan Tomajko, trenér Kohoutů. Co s tím? Nad tím si s kolegou Zdeňkem Motákem lámou hlavu už pěkných pár týdnů. Recept se nedaří najít, ale cesta je pořád stejná. „Čím jiným byste to chtěli změnit než bojovností. Z tohoto pohledu nemáme hráčům co vytknout,“ ocenil Tomajko svěřence za výkon proti Kometě.

Jenže Mora musí přidat i góly, jinak její bojovnost vždycky vyšumí do prázdna. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz