Opora Žďáru se loučí: obránce Kolda mění zaměstnání

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Červeno-černý dres Žďáru nad Sázavou nadále nebude oblékat Josef Kolda. Osmadvacetiletý obránce v týmu končí z pracovních důvodů, nevylučuje však svůj případný návrat.

Chance liga na Hokejka TV

„Byl to oficiálně můj poslední zápas," řekl Kolda po středečním klání s Moravskými Budějovicemi pro klubový web. „Měním zaměstnání, přesouvám se k Praze, takže bych nestíhal dojíždět na tréninky a zápasy. Ale máme nějakou dohodu, prý tady mám vždycky dveře otevřené. Za to jsem rád."

Odchovanec jihlavské Dukly spojil s městem na řece Sázavě převážnou část kariéry. Třetí nejvyšší soutěž si v dresu Plamenů vyzkoušel ještě v juniorském věku. Kromě toho před definitivním odchodem do Žďáru zvládl 36 utkání v první lize. 

Od sezony 2014/15 už působil jen ve druhé lize, pouze na jeden ročník si odskočil do Havlíčkova Brodu. Minulý rok nastoupil k 36 duelům, v nichž vstřelil jednu branku a zapsal celkem 17 bodů. V produktivitě žďárských obránců mu patřila čtvrtá příčka. 

„Žďár je moje druhá rodina."

„Nedokážu říct jen jeden okamžik, který se mi tady vryl do paměti. Musím ale vyzdvihnout partu, Žďár je moje druhá rodina. Jsem za to rád a do smrti na to budu vzpomínat jen v dobrém. V kabině je tady rodina," vypráví Kolda pro hokejzr.cz. 

Ostřílený bek ve 2. lize dohromady odehrál 272 zápasů, vsítil 15 branek a nasbíral 69 bodů.

Plameny do letošní sezony nevkročily pravou nohou. Po šesti kolech vyhrály jen jednou, právě ve středu proti Žihadlům. Se čtyřmi body tak jsou ve skupině Východ na předposledním místě. 

Jak nyní vyřeší nedostatek obránců?

Soupiska SKLH Žďár nad Sázavou

Brankáři: Jiří Sláma, Jan Čáp.

Obránci: Lukáš Hort, Jiří Kališ, Aleš Koželuh, Martin Lojek, Martin Pleva, Jan Wasserbauer, Jakub Černohorský.

Útočníci: Dominik Adam, Lukáš Bureš, Radim Ferda, Martin Gregar, Aleš Heinrich, Jiří Hromádka, Tomáš Chlubna, Lukáš Jícha, Slavomír Kadleček, Dominik Knap, Ondřej Kovářů, Luboš Kunstmüller, Jakub Nečas, Marek Prokš, Jan Sokolík, Robin Medek.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz