Osm gólů v síti Dynama! Kapitán Mory: Nevím, co chtějí v baráži dělat

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

Ve vůbec posledním utkání skupiny play out si Olomouc udělala radost. Sezonu zakončila parádní tečkou, už předem jistého účastníka baráže z Pardubic na svém ledě zdolala vysoko 8:2. Hanáci byli za takové zakončení sezony rádi, hořkost z nepostupu do předkola to ale dle slov kapitána Martina Vyrůbalíka nezahnalo. Olomoucký vůdce se navíc hodně podivoval nad tím, jak Dynamo na Hané hrálo. „Holt, asi je v baráži nečeká nic lehkého,“ řekl Vyrůbalík.

partneři českého hokeje

Byl to velký výprask. Pardubice dokázaly s Olomoucí držet krok jen v úvodních minutách prvního dějství, pak se ale otěží jednoznačně chopili Hanáci a Dynamu sypali jednu branku za druhou. Konečný výsledek? 8:2.

„Čím to? Nevím, to se budete muset zeptat jich. Já to hodnotím z pozice soupeře. Ale když to řeknu škaredě, nevím, co v té baráži chtějí s takovým výkonem dělat. Oproti Karlovým Varům, které do nás šly naplno a snažily se nás nějak přehrát, to byl velký rozdíl. Podle toho tak oba zápasy dopadly. Pardubice mi však přišly takové odevzdané už od začátku,“ porovnával oba extraligové účastníky baráže Martin Vyrůbalík.

>> Pardubice dostaly od Olomouce osm gólů. Jaký je rozpis baráže?

Mora přitom podle slov olomouckého kapitána nehrála tak, jako třeba v závěru sezony, kdy bojovala o umístění v desítce. „My jsme hráli tak, že jsme ten zápas chtěli v domácím prostředí odehrát nějak důstojně, a to se nám povedlo. Holt, asi je nečeká nic lehkého,“ podotkl kapitán Olomouce na adresu pardubického Dynama.

Z povedené tečku za sezonou 2016/17 měl Vyrůbalík radost. „Je super udělat si na konec sezony takovou pohodičku. Jak pro nás, tak pro fanoušky, za které jsme moc rádi. V závěru sezony chodili v poměrně hojném počtu. Už tak jsme byli frustrovaní, že jsme museli hrát utkání, v nichž o nic nešlo. Ale za takové zakončení jsme rádi,“ řekl.

Z jeho hlasu však bylo cítit, že nepostup do předkola play off jej pořád dost mrzí. „Bude se to hodnotit tak, že to pro nás byl konec po 52. kole. Nevím, jestli někoho těší, že jsme neskončili dvanáctí, ale jedenáctí. Podle mě je to v téhle fázi úplně jedno. Prostě nás mrzí, že jsme nedokázali postoupit do předkola. Nakonec jsme alespoň měli takový náskok, že už jsme se nemuseli o záchranu nijak třepat,“ doplnil.

„Možná až s odstupem času si člověk řekne: ‚Zaplaťpánbůh za to.‘ Ale upřímně musím říct, že já osobně jsem byl docela naštvaný, že jsme do předkola nepostoupili. Prostě jsem chtěl do play off,“ pravil jasně obránce, který na Hané působí tři sezony za sebou. 

„Upřímně musím říct, že já osobně jsem byl docela naštvaný, že jsme do předkola nepostoupili. Prostě jsem chtěl do play off.“

I když bylo teprve krátce po skončení sezony, Vyrůbalík se snažil najít odpověď na to, jak se poučit před tou následující. „Musíme začít každý sám u sebe. Průběh sezony, hlavně podzim, nebyl takový, jaký jsme si představovali. Byl tam měsíc, nebo měsíc a půl, kdy jsme ty výsledky nedělali. I když jsme herně možná nevypadali tak špatně, nevycházelo to, a to se v tom pak odrazilo. Vedení i trenéři na těchto věcech určitě budou chtít zapracovat. Abychom to příští rok nějakým způsobem odbourali a byla ta sezona lepší,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz