Pandemie dopadá i na hráče Sparty. Dočasně budou brát poloviční plat

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Pandemie koronaviru nutí k opatřením přední české kluby. Už dřív přistoupili ke škrtům v Liberci či v Kometě, dnes se vedle Zlína přidala také Sparta. Pražané na svém webu informují, že hráči budou dočasně pobírat poloviční platy.

partneři českého hokeje

Letošní sezona Tipsport extraligy byla předčasně ukončena před třemi týdny, příčinou je pandemie koronaviru, která v podstatě zastavila běžný život nejen v Česku. Hokejisté Sparty se v polovině března chystali na sérii čtvrtfinále  Generali Česká pojišťovna play off proti Kometě Brno, ovšem nakonec na ni nedošlo.

Omezení sportovní činnosti zasáhlo celý tuzemský sport, jednotlivé kluby řeší výrazné ekonomické potíže způsobené absencí příjmu ze vstupného, podpory partnerů a podobně. Vedení pražské Sparty o situaci jednalo s hráči, výsledkem je dohoda, že s ohledem na současnou situaci budou členové týmu pobírat pouze polovinu platu.

„Stejně jako většina klubů jsme se s hráči dohodli na dočasném snížení platů na polovinu. Kluci jsou skvělí a vzali to úplně v pohodě. Naprosto chápou, že v této situaci jsme všichni na jedné lodi,“ uvedla na klubovém webu generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Sparťané vědí, jaká je realita. Že omezení ze strany státu a zrušení Tipsport extraligy má vliv na chod klubu. „Chápeme, že se celá společnost nenachází zrovna v jednoduché situaci. Sparta se o nás během celé sezony skvěle stará a toto je ideální příležitost, jak to klubu vrátit. Nemáme s tím problém. Myslím, že to pro všechny byla samozřejmost,“ připomněl za kabinu kapitán týmu Michal Řepík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz