Parádní přestup v TELH: Sparta ulovila ofenzivní eso, přichází Marek Kvapil!

Foto: hcsparta.cz

Pražská Sparta to myslí s atakem na úspěch vážně: Pražané už dřív přivedli Vladimíra Růžičku, Matúše Sukeľa, Martina Dočekala nebo minulý týden Michala Řepíka, nyní hlásí nástup další útočné eso. Sparta si plácla s Markem Kvapilem, mistr světa 2010 míří do hlavního města poté, co nedávno předčasně ukončil angažmá v Liberci.

President Cup 2020

Zkušený útočník, který s Dynamem Moskva vyhrál Gagarinův pohár a v ruské KHL prožil několik sezon, se pod Ještědem rozloučil poněkud nečekaně. Kvapil měl s Bílými Tygry nadále platnou smlouvu, ovšem toužil po přesunu do ciziny a vedení severočeského klubu mu nakonec vyhovělo.

Jenomže situace se změnila, zahraniční nabídky doplnila ta od pražské Sparty a Kvapil se posléze rozhodl, že ji přijme. Bývalý slávista a hráč Vítkovic či Komety Brno znamená pro Spartu výraznou ofenzivní posilu. Kvapil pravidelně platil za produktivního hráče, v minulém  ročníku byl druhý v tabulce střelců i bodování Tipsport extraligy.

Nyní už je Kvapil hráčem Sparty, s níž podepsal víceletou smlouvu. „Oblékat Sparty dres vnímám jako obrovskou výzvu ve své kariéře. Moc se na působení v Praze těším, stejně jako na zápasy před tradičně zaplněným hledištěm domácí O2 areny,“ uvedl zkušený útočník na klubovém webu.

Dodává, že v minulosti už se Spartou koketoval. „Poprvé v juniorech a pak také rok a půl zpátky, když jsem se vracel z Ruska. Přiznávám, že mě to do klubu táhlo už dřív,“ potvrdil Kvapil. Jeho příchod je velkým příslibem pro sparťanský útok. „Od Marka očekáváme, že bude jedním z lídrů našeho týmu a pomůže nám k co nejlepším výsledkům,“ řekla generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Hokejista s bohatými zkušenostmi z KHL či z mezistátního hokeje původně šilhal po další štaci v zahraničí, ovšem Sparta přišla s velmi kvalitní nabídkou. A mistr světa 2010 souhlasil. Sportovní ředitel Petr Ton přiznal, že příchod výtečně technicky vybaveného útočníka byl pro Pražany prioritou.

„Když jsme se dozvěděli, že je tento hráč volný na trhu, začali jsme ihned jednat. Jsme strašně rádi, že jsme se dokázali domluvit na spolupráci s jedním z nejlepších hráčů minulé sezony. Od Marka si slibujeme nejen produktivitu, ale celkově ho vnímáme jako jednu z největších hvězd extraligy. Tím pádem v něm vidíme jednoho z potenciálních tahounů a lídrů týmu,“ doplnil Ton.

Příchody do HC Sparta Praha

Vladimír Růžička (Chomutov)
David Dvořáček (Prostějov)
Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL)
Martin Dočekal (Kometa Brno)
Michal Řepík (Podolsk, KHL)
Marek Kvapil (Liberec)

Odchody z HC Sparta Praha

Petr Kumstát (konec kariéry)
Erik de la Rose (Västeras, Švédsko)
Lukáš Klimek (Olomouc)
Matěj Beran (neznámo)
Jaroslav Hlinka (konec kariéry)

Aktuální soupiska HC Sparta Praha

Brankáři:
Matěj Machovský, Jan Mičán, Jakub Sedláček, Jan Škorpík.

Obránci:
Jeremie Blain, Steven Delisle, Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Petr Kalina, Jan Košťálek, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Tomáš Voráček.

Útočníci:
Jan Buchtele, Roberts Bukarts, Jiří Černoch, Martin Dočekal, Favid Dvořáček, Miroslav Forman, Tomáš Jandus, Richard Jarůšek, Kevin Klíma, Andrej Kudrna, Marek Kvapil, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Vladimír Růžička, Michal Řepík, Robert Říčka, Zach Sill, Jiří Smejkal, Matúš Sukel'

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz