Pešout děkuje Bednářovi: Může mít velkou budoucnost v NHL

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Jen čtyři gólmani juniorského věku za posledních devět sezon odchytali v základní části extraligy alespoň deset zápasů. Karlovarskému Janu Bednářovi se to povedlo podruhé za sebou, a to ještě před osmnáctými narozeninami! V Energii už ale nejspíš pokračovat nebude.

partneři českého hokeje

Bednář i letos působil v Energii coby dvojka za Filipem Novotným, jedním z nejlepších brankářů extraligy. Sedmnáctiletý „učeň“ dostal prostor ve třinácti zápasech, úspěšností zákroků 88,37 % ale tentokrát neoslnil.

Hlavní kouč Martin Pešout však pro něj má v celkovém kontextu jen slova chvály.

„Spousta gólmanů před ním nezvládlo sezonu v sedmnácti letech. Nebýt jeho, tak předchozí sezona mohla skončit katastrofou, kdyby nás v únoru a březnu nepodržel. Za to mu budu do smrti vděčný,“ vypráví sympaticky na karlovarském webu. Tým loni zachraňoval soutěž až v play out, kde Bednář zaskočil za Novotného po jeho zranění.

Jeho letošní čísla hodně ovlivnilo, že do brány často chodil proti nejsilnějším soupeřům. „Myslím si, že se s tím pral nejlépe, jak uměl. Jeho výkony v Liberci nebo proti Třinci byly famózní, tam ukázal, že je gólmanem, který může mít velkou budoucnost v NHL,“ říká Pešout.

„Přeji mu hodně štěstí v draftu, aby si ho vybral někdo, kdo mu tu příležitost dá. Aby pracoval ještě více, než pracuje a aby si tam to místo získal. Předpoklady pro velkého brankáře má,“ doplňuje.

Trenér energetiků v souvislosti s letošní dražbou talentů počítá s tím, že Bednář už se bude rozvíjet jinde. „Skauti u něj předpokládají, že by měl odejít,“ předesílá. Jeho místo za Novotným tak bude muset někým vyplnit, a to ideálně dalším mladíkem. Na „drahého“ gólmana totiž podle jeho slov Energie jednoduše nemá.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

„Už v únoru zareagovali a domluvili jsme se s jedním z výborných gólmanů ve výběru do sedmnácti let a dostali jsme pod smlouvu Patrika Hamrlu ze Zlína. Stal se naším hráčem a věříme, že půjde ve šlépějích Honzy Bednáře a splní nám roli dvojky. I v nároďáku by mohl ukázat, že také on by mohl být v příštím roce draftován,“ tvrdí Martin Pešout.

V rozhovoru na hokejkv.cz zmiňuje i dalšího mladíka, jenž si letos za áčko také zachytal a ještě rok může působit v mládeži. „Jsme rádi, že juniorka nám vychovala Adama Horáka, který jednou zaskočil v Pardubicích a zápas dochytal tak, že jsme ho vyhráli. Tomu budeme chtít dát příležitost také,“ zmiňuje Pešout.

Další junioři si zahráli především v hojně propíraném utkání ve Vítkovicích. Nebyl to ale jen tento případ, Otakar Šik nasbíral čtrnáct startů a Adam Křemen devět.

„Já jsem s nimi naprosto spokojený, protože tu nebyli bráni do základu. Nemáme peníze na to, abychom měli široký kádr, jako ostatní mužstva. Pak přichází čas takových hráčů. Při zranění či nemoci dalších hráčů, a jsem rád, že jich nebylo moc, zaskočili a plnili to, co jsme od nich očekávali. Určitě teď budou zařazeni do přípravy, aby si mohli o to místo říct,“ slibuje karlovarský kouč.

 
 
 
View this post on Instagram

Thank you for the season❤️

A post shared by Jan Bednář (@bedna30) onMar 20, 2020 at 5:53am PDT

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz