Pětibodový Pech po divočině s Bruslaři: Bylo tam několik zákeřných zákroků

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Sparťanský útočník Lukáš Pech sehrál nejlepší zápas za posledních pět let, jasnou výhru 6:2 nad Mladou Boleslaví dirigoval málo vídanými pěti body za jednu trefu do černého a navrch čtyři asistence.

partneři českého hokeje

Víte, že stejný bodový zápis jste měl naposledy 28. prosince 2014 při výhře 8:2 na Kometě?
To jste mi řekli novinu. Jsou zápasy, kdy se daří, pak ty, kdy se naopak nedaří. Teď jsme měli sérii, kdy naše lajna dostávala hodně gólů. Tentokrát jsme přispěli. Příští zápas se zase přidá třeba nějaká jiná. Bodů si cením, ale týmový úspěch je více, protože se radují všichni a ne jenom já. Když se prosadí někdo jiný z kluků, mám radost stejnou jako ze svého gólu. Raduju se z každé branky, kterou dáme.

Ale takové pětibodové vystoupení potěší, ne?
Vážně není důležité, jestli já, nebo někdo jiný. Tentokrát to padlo na mě. Hlavně jsem rád, že jsme porazili takhle těžkého soupeře. Boleslav je černý kůň, nemá tak známá jména, ale ti kluci jsou bojovníci, dobře bruslí a jsou na tom výborně fyzicky. Takže nepříjemný soupeř, moc si proto výhry ceníme a od takových výkonů se musíme odpíchnout.

Za pět bodů se něco v kabině platí?
Jsem pokladník, takže se platí, ale nezaplatím. (směje se) No, uvidíme, co kluci řeknou. Já doufám, že se za to nebude platit.

Utkání asi nebylo tak lehké, jak značí výsledek, že?
Myslím, že bylo důležité, že jsme dali první gól. Trochu jsme se uklidnili, víme, že Boleslav je nebezpečná, agresivní, hraje na brejky a výborně forčekuje. Odehráli jsme velmi dobré utkání, ve druhé třetině jsme přidali na důrazu i pohybu v útočném pásmu. Za to jsme byli odměněni góly. Ve třetí části Boleslav začala být víc v našem pásmu, ale vyrovnali jsme se jí v agresivitě.

Hlavně v závěrečné třetině byla k vidění spousta potyček. Z čeho pramenily?
Bylo tam několik zákeřných zákroků a kluci se perfektně zastali spoluhráčů, což v play off pak bude strašně důležité. Ukázali jsme, jaký jsme tým. Několik našich kluků se připojilo k šarvátkám, nikdo se nebál do toho jít. I proto jsme utkání zvládli, protože jsme se z toho nepodělali.

V prvních dvou třetinách to byla docela lekce produktivity.
To jsem byl překvapený. Po druhé třetině jsem si sedl na střídačku a vidím na kostce střely 11:25. To jsem čuměl a říkal si, že to snad není možné. Taky jde o to, jaké střely měli. Jestli to jen nahodí od mantinelu, od modré... Musí se rozlišovat, jestli jsou ty střely nebezpečné, nebo ne. Navíc měli hodně přesilovek, to může hrát taky svou roli. Byl jsem vážně strašně překvapený. Ale je to pěkný počin dát za dvě třetiny čtyři góly z jedenácti střel.

Čím to, že zápasy s Mladou Boleslaví dlouhodobě nejsou tak pohledné?
Vím to, nečekal jsem nějaké hezké utkání. Ale z těch čtyř bylo asi nejhezčí, u nich to bylo jen 1:0, 2:1... Takticky nešlo o špatné zápasy, ale co se týče krásy, souhlasím, že nebyly  atraktivní. Teď padaly góly a diváci se bavili.

Ale asi vám to sedí, protože jste vyhráli všechna vzájemná utkání v sezoně.
Přesto je to těžký soupeř. Předchozí výhry byly v prodloužení nebo na penalty. Jsme rádi, že jsme všechna utkání zvládli a překlopili je na svou stranu. Moc si toho ceníme, protože Boleslav má letos výbornou formu, před zápasem byli druzí. Postavení v tabulce odpovídá jejich hře.

Miloslav Hořava Bruslaře dobře zná, jak důležité byly jeho rady?
Trenéři sledují videa, detailně každého soupeře. Máme perfektní servis, stejně jako ostatní týmy. Všichni jsou navyklí na videa, dřív to nebylo, byly nějaké kazety, prostě strašné. Teď už si to každý může zastavit, může si posunout hráče, kde mají být.

Jste zpátky na druhém místě tabulky, může to být důležité pro psychiku?
Samozřejmě, ale jsme si vědomi, že zase máme odehráno o pár zápasů více. Na tabulku bych tedy moc nekoukal. Uvidíme po 52. kole, jak to dopadne a na koho narazíme.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz