Plzeň v lednu kralovala, v sestavě měsíce jsou tři její hráči. Kdo další?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňští hokejisté v lednu ztratili jen pět boů. Není tak divu, že v sestavě měsíce, kterou vybírá redakce webu Hokej.cz, jsou hned tři její hráči. Tím vůbec nejlepším pak Milan Gulaš. Kdo tvoří kompletní sestavu uplynulého měsíce a kdo v něm překvapil?

partneři českého hokeje

Tým měsíce – HC Škoda Plzeň

V prvním měsíci nového roku to plzeňské Škodě šlapalo parádně. Z deseti zápasů prohrála jen dvakrát, z toho úplně bez bodů odešla jen jednou, a to v posledním lednovém zápasu proti Liberci. Naopak ten úplně první jakoby naznačil, co bude následovat. Západočeši v něm vypráskali Pardubice 11:1. Jen škoda, že to Plzni neklaplo i v Lize mistrů.

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Dominik Frodl (G, HC Škoda Plzeň)
Během ledna chyběl Dominik Frodl v brance indiánů jen jednou. Jinak totiž nebyl důvod, aby v ní nebyl. V devíti zápasech pochytal 94,12 % všech střel, zazářil hlavně v duelech proti Olomouci a Hradci Králové, kdy ani jednou neinkasoval. Ve své první extraligové sezoně si odchovanec Slavie počíná opravdu obdivuhodně a má velkou zásluhu na tom, jak se Plzni daří.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Ondřej Němec (O, HC Kometa Brno)
Stačí už jen jeden bod a pro Ondřeje Němce bude tato sezona z hlediska kanadských bodů ta nejúspěšnější v celé kariéře! Dohromady má na svém kontě už 26 bodů, tedy stejně jako v sezoně 2009/10, kdy oblékal dres Karlových Varů. V lednu nasbíral devět bodů (2+7) a v produktivitě obránců celé Tipsport extraligy mu patří druhé místo.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Petr Zámorský (O, Mountfield HK)
Stejně jako Ondřej Němec, tak i Petr Zámorský se už v této sezoně objevil v sestavě měsíce. Ovšem jeho devět lednových bodů nám nedává jinou možnost, než ho sem zařadit znovu. Zlínský rodák hraje životní sezonu, svá osobní maxima už dávno překonal. S 34 body kraluje bodování zadáků soutěže, navíc i nadále vévodí produktivitě Hradce Králové.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Martin Růžička (Ú, HC Oceláři Třinec)
Takhle ho všichni znají. Třinecký Martin Růžička se konečně pořádně rozjel, v lednu zaznamenal v 11 zápasech 14 bodů (6+8) a s celkovými 35 body nemá v rámci mužstva Ocelářů konkurenci. Nejvíc se mu v prvním měsíci nového roku povedl zápas proti Plzni, v němž zapsal tři body za gól a dvě asistence.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jan Kovář (Ú, HC Škoda Plzeň)
Škoda, že mu to takhle nešlo v zámoří. Jasně, víme, srovnáváme nesrovnatelné, ale Jan Kovář ukazuje, že je stále velice nadstandardním hokejistou. V prvním útoku Škody mu to sedlo s Milanem Gulašem, dohromady už naplnil statistiku kanadských bodů číslem 21. Z toho v lednu jich zaznamenal 14 (2+12).

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Milan Gulaš (Ú, HC Škoda Plzeň)
Hráč měsíce!
Milan Gulaš v lednu válel, jeho 16 bodů za devět branek a 7 asistencí mluví za vše. Díky tomu se propracoval na druhé místo extraligové produktivity a jistě bude mít chuť ohrozit Marka Kvapila a zaútočit na obhájení pozice nejproduktivnějšího hráče základní části. Momentálně mu na něj chybí sedm bodů.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Překvapení měsíce

Jan Eberle  (Ú, HC Škoda Plzeň)
I překvapení měsíce obléká plzeňský dres. Dlouho se Jan Eberle po přesunu z Olomouce nemohl pořádně prosadit, hattrickem na konci prosince ale odšpuntoval svou produkci. V lednu si pak během desíti zápasů zapsal osm bodů (6+2), dohromady jich má 22 a v týmovém bodování Škody je rázem na čtvrtém místě.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz