Po operaci páteře předčasný konec. Slovinský obránce opouští Boleslav

Foto: bkboleslav.cz

Měl patřit k pilířům defenzivy Mladé Boleslavi, Sabahudin Kovačevič loni předváděl kvalitní výkony a ve městě aut si řekl o další spolupráci. Jenže zkušený bek koncem září podstoupil operaci páteře a poté se pustil do dlouhé léčby, která stále pokračuje.

Nový fanshop

Extraligová sezona zvolna spěje k finiši základní části, aktuálně je jisté, že slovinský reprezentant už dres Bruslařského klubu neoblékne. Jak vedení Středočechů informuje na sociálních sítí, Sabahudin Kovačevič se po vzájemné dohodě loučí.

„Kovi se teď potřebuje zaměřit sám na sebe a na svůj zdravotní stav. Jsme rádi, že se dostal z nejhoršího, a že se teď může pokusit zabojovat o návrat do profesionálního sportovního života," uvedl sportovní ředitel boleslavského klubu Radim Vrbata.

Třiatřicetiletý rodák z Jesenice přišel ke Středočechům v loňské sezoně výměnou za Vladimíra Emingera. V základní části stihl 12 utkání s bilancí tří gólů a jedné nahrávky, dalších deset zápasů a dvě asistence zaznamenal v play off.

Kovačevič byl s vedením klubu domluvený na další spolupráci, jenže během přípravy na nový extraligový ročník ho postihly zdravotní potíže a musel na operaci. „Sabahudin se vrátil domů do Slovinska, kde se doléčí a bude rehabilitovat. Je nám moc líto, že jeho působení u nás skončilo takhle. Přejeme mu mnoho zdraví a štěstí," doplnil Radim Vrbata.

V tomto ročníku nesehrál Kovačevič žádné soutěžní utkání, v minulosti nastupoval například za dánský Herning, slovenský Poprad, kazašskou Karagandu, hájil také barvy Nových Zámků, Junosti Minsk nebo rakouského Štýrského Hradce. V Mladé Boleslavi nyní zeštíhlela kolonie Slovinců, po odchodu Kovačeviče v klubu nadále pokračují brankář Gašper Krošelj a útočník Žiga Jeglič.

Foto: bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz