Podpisy u Bruslařů. V Mladé Boleslavi pokračují Krošelj, Pláněk i dva dravci

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Konec sezony je ještě hodně daleko, v Mladé Boleslavi ovšem přemýšlejí s výhledem do budoucna. Bruslařský klub hlásí prodloužení spolupráce se čtyřmi hráči: brankář Gašpar Krošelj (na snímku) se upsal o další sezonu, obránce Martin Pláněk a útočníci Ondřej Najman s Pavlem Kousalem mají v kapse nové víceleté kontrakty.

partneři českého hokeje

Všichni zmínění letos patří do základní kádru trenérů Radima Rulíka a Pavla Patery, mezi mantinely TELH si udržují stabilní výkonnost. O prodloužení smluv s hráči informuje boleslavský klub na svém webu.

Nejkratší kontrakt má Gašpar Krošelj, slovinský reprezentant se s klubem dohodl na prodloužení spolupráce do konce ročníku 2020-21. „Jak už jsme se mohli několikrát přesvědčit, opravdu kvalitních gólmanů, kteří jsou navíc výborní do kabiny, není moc. Gašper už druhou sezonu potvrdil svoje kvality, navíc je na něm vidět, že je tu spokojený. Nebylo nad čím váhat,“ připomíná sportovní ředitel klubu Radim Vrbata.

Krošelj je letos ve městě aut brankářem číslo jedna. Původně měl tvořit dvojici s Janem Růžičkou, jenže toho potkaly další zdravotní potíže. Z Finska se následně vrátil Radek Haas, o Vánocích klub přivedl kanadského gólmana Justina Peterse. Krošelj chytal vyrovnaně a jistě, nicméně porce utkání je vysoká, zátěž se hodí v určitých případech rozložit.

V Mladé Boleslavi panuje spokojenost s výkony Martina Pláňka. Bývalý obránce Hradce Králové či Znojma je v defenzivě velmi platný, klub stál o to, aby zadák s reprezentačními zkušenostmi zůstal. „Martin je v nejproduktivnějším věku, předvádí dobré a především stabilní výkony. I v jeho případě jsem moc rád, že jsme se domluvili na dalším pokračování,“ říká Vrbata na adresu hráče, jenž k Bruslařům přišel předloni.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Nové kontrakty podepsali rovněž dva útoční dravci, kteří do klubu přišli společně před časem z Jihlavy. Pavel Kousal a Ondřej Najman okusili zámořské juniorky, v TELH se postupně prosazují stále víc a výhledově by mohli pomýšlet i na reprezentaci. Kousal v létě absolvoval kemp národního mužstva v Jihlavě, Ondřej Najman, jinak synovec legendárního kouče Josefa Augusty, si o pozornost na mezistátní scéně říká také. Letos hraje znamenitě.

„Pavel Kousal i Ondřej Najman jsou jasným příkladem toho, jak mladý hokejista může a měl by růst. Od jejich příchodu k nám předvedli obrovský progres, daří se jim naplňovat potenciál, který mají. Je u nich předpoklad, že jednou by měli převzít vedoucí role v týmu,“ doplňuje Radim Vrbata k útočníkům, kteří celou sezonu tvoří formaci s Oscarem Flynnem.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Gašper Krošelj, Justin Peters, Jan Růžička, Radek Haas, Martin Michajlov.

Obránci: David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, Marek Hrbas, František Hrdinka, Karel Klikorka, Sabahudin Kovačevič, Jiří Kurka, Martin Pláněk, Martin Ševc.

Útočníci: Maris Bičevskis, David Cienciala, Oscar Flynn, Vladislav Houška, Žiga Jeglič, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Mário Lunter, Petr Maršoun, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz