Posila pro Klatovy, do mateřského klubu se vrací brankář Kuchař

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

18. prosince 2019, 17:44

Pavel Mandát

Zajímavá posila vypomůže ve večerním druholigovém zápase proti čínskému Golden Dragon západočeským Klatovům. Soubor trenéra Michala Straky totiž bude moci využít služeb talentovaného brankáře Ondřeje Kuchaře, který před nedávnem skončil v prvoligovém Sokolově.

partneři českého hokeje

Dvaadvacetiletý brankář patřil k největším talentům mládežnické líhně Karlových Varů. Však si také v dresu energetiků vyzkoušel seniorskou extraligu, když zasáhl během loňské sezony do tří zápasů. A nevedl si v nich vůbec špatně, procentuální úspěšnost jeho zákroků atakovala hranici 91 procent.

Větší šanci mezi tuzemskou elitou ale nedostal. Naprostou většinu své dosavadní kariéry odchytal coby brankář Chance ligy, potažmo 2. ligy. Právě Chance liga měla být letos Kuchařovým domovem. Nováček soutěže ze Sokolova s ním ve svých plánech počítal na post brankářské jedničky, nicméně vše postupně nabralo jiný směr.

Baník prožívá ve druhé nejvyšší soutěži těžký křest ohněm. Svěřenci Karla Mlejnka se od samého počátku pohybují v dolních patrech tabulky a dvaadvacetiletý odchovanec Klatov se postupně stal jednou z obětí této nedobré formy.

Vše začalo po říjnovém utkání s Benátkami nad Jizerou. Tehdy se mladý gólman nevhodně vyjadřoval na klubovém Facebooku směrem k některým fanouškům. Trest ho za toto jednání neminul. Vedení sokolovské organizace jej podmínečně vyřadilo ze svého kádru a nechyběla ani tučná pokuta finančního rázu.

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

„Toto jednání se zásadně neslučuje s kulturou a filozofií našeho klubu. Omluvou pro nás není ani věk našeho brankáře,“ hlásil v říjnu Baník prostřednictvím oficiálního prohlášení. Sám Kuchař svého jednání litoval.

Tento incident mu nicméně pomyslný vaz nakonec nezlomil. Osudnou se mu místo toho stala špatná sokolovská forma. Tamní vedení navíc přivedlo dalšího mladého gólmana – Radka Haase, díky čemuž už pro Kuchaře místo v kádru nezbylo.

Nyní se pokouší o restart svojí kariéry. Stylově v Klatovech, kde s velkým hokejem začínal.

„Ani nevím, co si myslet o tom, co se událo poslední dobou za věci… Sókratés ve starověkém Řecku říkával: Vše má svůj jistý důvod, dokonce i to, co teď děláme. Jsem v Klatovech z jistého důvodu a nehodlám se vzdát lásky, kterou k hokeji cítím. Moc se na to těším. Tady jsem se narodil a tady hokejově vyrůstal. Mé další kroky pak povedou tam, kam povedou,“ říká Kuchař otevřeně pro hokej.cz.

„V Karlových Varech a Sokolově mi to bude chybět. Uznávám, že jsem to posr*l."

Zároveň přiznává, že konec v Karlových Varech, respektive Sokolově ho mrzí. Nezapomíná poděkovat těm, kteří při něm stáli i v těžkých okamžicích, těsně po konci v jeho dřívějším angažmá. Jedním dechem ale dodává i fakt, že byla rovněž spousta těch, kteří se k němu otočili zády.

„Bude mi to vše chybět, mám na mysli Karlovy Vary a Sokolov. Zjednodušeně vám jen řeknu, že by každý měl začít u sebe u své práce, ve svém nitru duše, a ne kopat kolem sebe a házet vinu na druhou stranu. Víte já to pos*al s facebookovým příspěvkem, já to pos*al v brankovišti. Ano, vím to, uvědomuji si to. A to si, myslím, z pohledu společnosti, je obrovským pozitivem – uvědomit si, že něco je špatně, sklopit uši a jít dál a zase dál a být lepší a lepší. Jediný, kdo mi zůstal na blízku, byla teď už moje manželka, rodiče s dědou a Filip Novotný s Matějem Stříteským. Nikdo jiný... Všichni se otočili zády, úplně všichni... Abych to ukončil, vše má své důvody. A konec je novým začátkem – a já jsem rád že nový začátek přišel z Klatov a dali mi tu šanci tady zase být v brankovišti a chytat puky. Otázkou je, jak to půjde, a kolik štěstí přijde naproti,“ uzavírá Kuchař.

Dodejme, že vám v nejbližších dnech přineseme s tímto talentovaným brankářem obsáhlý rozhovor.

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz