Posila pro zadní řady Vrchlabí! Z Chance ligy přichází Niko

Ján Niko. | Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Pár týdnů před blížící se uzávěrkou přestupů oznámil Stadion významnou posilu. Kádr jednoho z aspirantů na postup do první ligy posílil obránce Ján Niko, který se s klubem dohodl na spolupráci do konce sezony. Vrchlabí o tom informovalo na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

Mužstvo z Podkrkonoší má každoročně velké ambice a podle toho taky staví svůj kádr. Klub nové posily konzultuje i se sportovním manažerem hradeckého Mountfieldu Jaroslavem Bednářem, který patří k týmovým tahounům. Teď se Vrchlabí podařilo ulovit poměrně zvučné jméno.

Stadionu do konce ročníku vypomůže Ján Niko, jenž naposledy nastupoval za Benátky nad Jizerou. Devětadvacetiletý obránce má bohaté zkušenosti s první ligou, kromě toho ale naskočil i do dvou zápasů nejvyšší soutěže.

V Benátkách působil druhým rokem. Niko letos odehrál 28 utkání, v nichž vstřelil tři branky a přidal čtyři asistence. V tabulce pravdy se dostal na hodnotu -11.

Vrchlabí na svém webu uvedlo, že rodák z Liberce splňuje veškeré předpoklady: dobře bruslí, tvoří hru a je silný na modré čáře. Dalším pozitivem je fakt, že Niko tamní prostředí dobře zná ze sezony 2017/18. V případě postupu do první ligy by navíc údajně v klubu rád zůstal.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Šikovný bek je odchovancem libereckého hokeje, v mládežnickém věku byl součástí reprezentačních výběru do šestnácti a sedmnácti let. Jako dvacetiletý v dresu Bílých Tygrů debutoval v extralize, posléze se ale za větším zápasovým vytížením vydal právě do Benátek.

Třetí nejvyšší soutěž okusil v dresu Jablonce, o patro výše zase krátce nastupoval za Prostějov. V letech 2015 až 2017 působil v Třebíči a zejména ve druhém roce patřil mezi klíčové obránce týmu. V uplynulé sezoně ještě zvládl šest klání za Trenčín.

Vrchlabí je v probíhajícím ročníku suverénem druholigové skupiny Sever, na jejím čele má náskok devíti bodů na druhý Most. Niko dle informací klubu nastoupí už ve středečnímu duelu proti Trutnovu. Pomůže Stadionu k bodům, potažmo postupu do Chance ligy?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz