Posily Dukly? Kádr bude užší, přiznává Ščerban

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

O Jihlavě zatím není na přestupovém trhu slyšet – dosud jedinou posilou je obránce Daniel Kolář. Na zkoušku pak přišli René Piegl a Jakub Veselý.

partneři českého hokeje

Z loňskému týmu, který ovládl základní část Chance ligy, přitom odešlo hned dvanáct hokejistů.

„Tak široký kádr jako loni, kdy jsme měli pod smlouvou 31 hráčů, si letos nebude moct dovolit," říká v rozhovoru pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban. „Loni jsme totiž měli do rozpočtu zapojené i jiné peníze, které nám letos vypadly. Ty, které jsme dostali jako odstupné za odchody hráčů do NHL."

„Kádr bude užší – proto převládají odchody nad příchody," vysvětluje aktuální situaci. „Osa týmu je ale jasná: ať už v brance nebo v obraně. První dva útoky jsou také kvalitní."

Neznamená to však, že je současná soupiska konečná. „Rádi bychom přivedli ještě dva útočníky. Uvidíme, jaká bude situace na trhu a jaké budou finanční možnosti," povídá Ščerban pro klubový web.

Každoročním tématem v Jihlavě je zimní stadion. Momentálně tam probíhá kontrola střešní konstrukce, která dosluhuje. Zásadnější a dlouhodobější opravy ale letos pravděpodobně nebudou nutné. „Pokud by to mělo být něco většího, tak už bychom to věděli. Bude se maximálně jednat o běžnou údržbu, podobně jako minulý rok," prozrazuje.

Dosud potvrzené změny v HC Dukla Jihlava

Příchody
Daniel Kolář (O, Prostějov)
Jakub Veselý (Ú, San Diego, WSHL)
René Piegl (O, Žilina, SVK)

Odchody
Vlastimil Dostálek (Ú, Vsetín)
David Honzík (B, Litvínov)
Jakub Suchánek (O, České Budějovice)
David Kajínek (O, Trenčín)
Miha Štebih (O, ?)
Martin Matějíček (O, ?)
Michal Hlinka (Ú, Poruba)
Juraj Bezúch (Ú, Košice)
Lukáš Klíma (Ú, ?)
Dominik Hrníčko (Ú, Prostějov)
Martin Osmík (Ú, Sokolov)
Nicolas Werbik (Ú, Vítkovice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz