Potvrzeno! Sparta ulovila zkušeného beka, přichází Fin Koistinen

Foto: hcsparta.cz

Vedení pražské Sparty potvrdilo informace hokej.cz, do kádru Pražanů přichází Ville Koistinen. Finský obránce před několika dny ukončil angažmá v německém Ingolstadtu a dnes ohlásil nástup do Sparty. Klub o tom informuje na svém webu.

Nový fanshop

Pražané reagují na skutečnost, že ze Sparty nedávno odešel do Finska jiný bek Adam Polášek. Koncem ledna by se měl mezi svěřence trenérů Kruppa a Nedvěda zařadit Tomáš Pavelka, který hostuje v Litvínově, Pražané ale i tak hledali ještě dalšího zadáka. Příchod Koistinena souvisí s posílením kádru před koncem sezony.

„Po odchodu Adama Poláška jsme potřebovali ofenzivně laděného beka. Jsme rádi, že jsme získali z Ingolstadtu právě Villeho Koistinena, bývalého reprezentanta s opravdu bohatými zkušenostmi, které se do naší mladé obrany budou v rozhodujících chvílích hodit. Je to nesmírně chytrý a tvořivý hráč, který bude dobře podporovat náš útok," uvedl pro klubové stránky sportovní ředitel Petr Ton.

Bývalý obránce Nashvillu a Floridy, který má na kontě 103 zápasů a 32 bodů v NHL, přichází do Sparty z německé DEL. V Ingolstadtu letos Koistinen sehrál 23 zápasů s bilancí tří gólů a sedmi asistencí, další starty mu neumožnily zdravotní potíže.

Někdejší finský reprezentant, jenž se v organizaci Panthers potkal se sparťanským kapitánem Michalem Řepíkem, oslaví v červnu už 37. narozeniny. „Je to stále vynikající bruslař, má skvělou kondici, je na tom skvěle, Věříme, že v české soutěži dobře zapadne do naší sparťanské mozaiky a bude platnou součástí kádru," doplnil Petr Ton.

Ville Koistinen už dorazil do Prahy, po podpisu smlouvy se připojí k novým spoluhráčům a bude k dispozici pro extraligové bitvy. Sparta hraje v sobotu na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky proti místním Beranům. Hned den poté doma přivítá pardubické Dynamo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz