PŘEHLED: Kdo jsou cizinci ve druholigové skupině Střed?

Foto: Facebook IHC Králové Písek

26. února 15:33

Pavel Mandát

Také ve druholigové Střed najdeme několik zajímavých cizinců. Kromě Slováků se zde objevuje Rus, Slovinec nebo Američan.

partneři českého hokeje

SC Kolín

Eric Mežnar (Česko/Slovinsko)

Eric Mežnar je útočníkem, který disponuje vyřízenými střídavými starty do Kolína. Rodák s Lublaně má přitom ve svém občanském průkazu dvojí občanství – slovinské a české. Pro osmnáctiletého mladíka to jsou v Kolíně první zkušenosti se seniorským hokejem. V dresu Kozlů stihl prozatím odehrát dva zápasy, přičemž veškeré další starty nasbíral v mládežnických soutěžích. Nastupoval za juniorské výběry Chomutova a Mladé Boleslavi. Kmenovým hráčem Bruslařů je dodnes. Za zmínku rozhodně stojí také fakt, že je pravidelným mládežnickým reprezentantem Slovinska.

Foto: Faceebook Piráti Chomutov

HC Kobra Praha

Daniil Petrov (Rusko)

Hned několik krajánků má ve svém letošním kádru pražská Kobra. Tím prvním je ruský forvard Daniil Petrov. Dvacetiletý mladík spatřil světlo světa v ruské Samaře. Tam také udělal svoje první hokejové krůčky. Brzy na to se však Petrov přesunul do Česka. Šest let působil v juniorce Karlových Varů, kde patřil k poctivým hráčům. Před letošním ročníkem pak zamířil do pražské Kobry. Svou první sezonu v dospělém hokeji přitom zvládá velmi obstojně. To dokazují jeho individuální statistiky. Ruský junák odehrál v mužstvu Miloslava Šeby 39 zápasů (9+10).

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Denis Heldák (Slovensko)

Denis Heldák je i přes svůj mladý věk už v Česku známým hokejovým jménem. Rodák ze slovenského Kežmaroku zamířil během ročníku 2012/2013 do Slavie Praha, od té doby brázdí české hokejové stadiony bez přestávky. Patřil k oporám slávistických mládežnických výběrů. Vyzkoušel si druholigové štace v Jindřichově Hradci, Klatovech nebo Letňanech. Letos nastupuje coby hráč ambiciózní Kobry, přičemž rozhodně nezklamal. Právě naopak. Heldákova letošní druholigová bilance činí 37 odehraných zápasů a 37 nastřádaných kanadských bodů (18+19).

Dávid Kohút (Slovensko)

Dávid Kohút je krajanem Denise Heldáka. S hokejem tedy začínal na Slovensku, konkrétně v klubu MsHK Prievidza. Do Slavie zamířil s příchodem sezony 2012/2013. Také on zde nejdříve okusil místní mládežnické celky. Ve 2. lze hájil barvy Jindřichova Hradce, Mostu či Letňan. Na svém kontě má také 79 startů ve druhé nejvyšší soutěži. Ty nasbíral ve Slavii, popřípadě coby hokejista Kadaně. Letošní ročník rozdělil mezi Slavii a Kobru, přičemž více prostoru dostal u sešívaných.

HC David Servis České Budějovice

Ivan Lytvynov (Česko/Ukrajina)

Šikovný zadák Ivan Lytvynov se narodil na Ukrajině. Hokej však začal hrát ve Zbraslavi. Pak přesídlil do Letňan, kde strávil několik sezon. Vyzkoušel si zde také třetí nejvyšší soutěž a hned ve své debutové sezoně ukázal, že mu přesun do seniorského hokeje problémy nedělá. V Letňanech odehrál 32 utkání (1+19). Pro ročník 2018/2019 se vydal zkusit své štěstí do Finska. Ve Skandinávii ale vydržel jen jednu sezonu. Před startem letošních bojů se totiž vrátil do Česka. Jeho novým působištěm se stal českobudějovický Motor. Na jihu Čech naskočil Lytvynov do 43 zápasů (5+16). Čtyřikrát pak v rámci střídavých startů vypomohl druholigovému David Servisu (0+1).

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Tomáš Kohút (Slovensko)

Zástupcem slovenské národnosti je v David Servisu zadák Tomáš Kohút. Pětadvacetiletý hokejista spojil svůj hokejový život s Topolčany, Jindřichovým Hradcem nebo Pelhřimovem. Právě u Ledních Medvědů strávil poslední roky, jenže po jejich sestupu do krajské ligy v klubu Kohút skončil. O jeho služby se následně přihlásil David Servis. U Servismanů odehrál 25 střetnutí (1+7). Krátce vypomáhal rovněž ve Veselí nad Lužnicí, které hraje krajskou ligu.

IHC Králové Písek

Michal Sivek (Česko/USA)

Dvacetiletý obránce Michal Sivek disponuje dvojím občanstvím. Tím českým a americkým. Naprostou většinu své kariéry prozatím strávil v zámoří. Jedinou výjimkou byla sezona 2017/2018, kdy se Sivek objevil v Německu. Hned poté se ale za oceán zase vrátil. Letos vystřídal mladý zadák už tři kluby. Po dvou štacích v Kanadě zamířil během sezony do Písku. U Králů stihl odehrát 17 zápasů (0+2).

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Nick DiLisi (USA)

Jednadvacetiletý DiLisi je čistokrevným Američanem v kádru Králů. Na jih Čech dorazil v průběhu této sezony. U řeky Otavy prozatím absolvoval 10 utkání (0+1). Loni brázdil hokejové stadiony ve Švédsku. To byla zároveň jeho první evropská štace. Do té doby Nick DiLisi neopustil pověstnou rodnou hroudu, což u něj znamená působení ve Spojených státech amerických.

Foto: Facebook IHC Králové Písek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz