PŘEHLED: Kdo jsou nejstarší hráči týmů v druholigové skupině Východ?

Foto: Veronika Braunová -Lénartová

14. prosince 2019, 11:28

Pavel Mandát

V tomto článku se zaměřujeme na nejstarší hráče v jednotlivých týmech skupiny Východ. Je mezi nimi několik výrazných osobností...

partneři českého hokeje

DRACI PARS Šumperk

Tomáš Sedlák (36 let)

Nejstarším hráčem na soupisce šumperského týmu je šestatřicetiletý Tomáš Sedlák. Ostřílený zadák je zároveň jediným třicátníkem ambiciózního týmu. Tenhle fakt neochvějně vypovídá o tom, jakým směrem je kádr Draků budován. Šternberský rodák nasbíral během svého hokejového života celou řadu zkušeností. Jméno si udělal především v 1. lize, kde odehrál 459 utkání (76+167). Tuto úctyhodnou zápasovou porci nasbíral zejména v Šumperku a Prostějově. Spolehlivé výkony, které předváděl, mu zajistily pozvánku rovněž do tuzemské nejvyšší soutěže. Extraligu si vyzkoušel v sedmi případech. Okusil však také zahraniční štace. Dvě sezony strávil u našich východních sousedů coby hráč slovenské Nitry a před 15 lety si odskočil do daleké Skandinávie, kde hájil barvy klubu HK Kings. Ten hrál v té době druhou nejvyšší švédskou soutěž. Letos prozatím odehrál 20 utkání (7+14).

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.vz

BK Havlíčkův Brod

Miroslav Třetina (39 let)

Miroslav Třetina je velezkušený bard, který zkrátka nestárne. Pro mnohé soupeře kontroverzní osobnost, pro svůj tým mimořádně cenný hráč. Technicky zdatný centr, jehož doménou je především tvorba hry, zasvětil naprostou většinu své kariéry Havlíčkovu Brodu. V 1. lize odehrál 353 střetnutí (93+114). Třetí nejvyšší soutěž je z pohledu čísel pro Třetinu ještě zářivější: zde naskočil do 394 zápasů, během kterých zatížil konta soupeřů 188 brankami, k nimž navrch přidal 306 asistencí. Třetina zanechal svůj otisk také v extralize. Angažmá v tuzemské nejvyšší soutěži spojil s pražskou Slavií. Ani zde se neztratil. Aktuální ročník se pro šikovného útočníka nese ve znamení obvyklých výkonů. Rodák z Humpolce zasáhl do 21 střetnutí (9+16).  

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

HC Slezan Opava

Lukáš Černý (34 let)

Vzor skutečného klubového patriotismu. To je opavský Lukáš Černý. Čtyřiatřicetiletý forvard zůstává věrný Slezanu po celou svou kariéru. Jeho barvy doposud hájil v 520 případech (146 +195). O tom, jaké postavení si za tu dobu vydobyl, svědčí také fakt, že na severu Moravy zastává roli kapitána. Černý, jemuž se v Opavě přezdívá Bubák, je pro svůj tým zkrátka mimořádně cenný. Během této sezony činí jeho bilance 21 odehraných utkání, které okořenil šesti brankami a devíti přesnými asistencemi.

Foto: Facebook HC Opava

SHK Drtiči Hodonín

Petr Jurča (36 let)

Obávaný snajpr. Přesně tak by se dal charakterizovat rozený střelec Petr Jurča. Ostatně, pokud vyslovíte jeho jméno před naprostou většinou druholigových obran, budete svědky vyhlášení nejvyššího stupně poplachu. Forvard, který udělal své první hokejové krůčky v Uničově, strávil celou dospělou hokejovou kariéru ve 2. lize. Tedy až na pět utkání během ročníku 2015/2016. Tehdy vypomohl prvoligové Třebíči. Jinak ale neokusil jinou soutěž než 2. ligu. Nastoupil v ní do 564 střetnutí – 257 gólů dal sám a na dalších 185 asistoval. Oblékal dresy Techniky Brno, Břeclavi, popřípadě Šumperka. Poslední čtyři sezony se z Jurči stal hodonínský Drtič, letos má však smůlu na zranění, které ho aktuálně pustilo pouze do dvanácti měření sil (6+6).

Foto: Leoš Linduška

HC Bobři Valašské Meziříčí

Ondřej Martiník (36 let)

Valašské Meziříčí má ve svém kádru hned dva šestatřicetileté hokejisty. Datum jejich narození se přitom liší o pouhých devět dní. Tím starším ze zmíněného dua je Ondřej Martiník, který se narodil 2. 10. 1983. Rodák z Opavy si u místního Slezanu vyzkoušel během sezon 2003/2004 a 2004/2005 druhou nejvyšším soutěž. Posléze zahnízdil v Šumperku, popřípadě Orlové, aby si 1. ligu vyzkoušel ještě jednou coby havířovský Panther. Byla to však jen epizodní záležitost. Přesněji řečeno, trvala dva zápasy. Následně se Martiník přesunul do Valašského Meziříčí, kde působí až do dnešních dní. V řeči čísel to znamená, že období mezi sezonami 2006/2007 až 2019/2020 zasvětil důrazný hokejista pouze jednomu dresu. Tomu s bobrem na hrudi. Martiníkův aktuální účet ve třetí nejvyšší soutěži? 588 soubojů, ve kterých 138 branek vstřelil a přidal 145 asistencí.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

HC ISMM Kopřivnice

Martin Tomášek (41 let)

Martina Tomáška jistě nemusíme hokejovým příznivcům představovat, zvláště ne těm vítkovickým. Jednačtyřicetiletý veterán odehrál přes 400 zápasů v české extralize. Všechny za Vítkovice, kde platil za výborného útočníka, který si umí povinnosti plnit na obou koncích ledové plochy. Toho si všimli také v zahraničí. Proto si Tomášek mohl vyzkoušet tehdejší ruskou Superligu. Nastupoval za Novosobirsk. Jeho další kroky vedly na Slovensko. Stopu zanechal v Popradu, respektive Liptovském Mikuláši. V pozdějším věku zkusil štěstí ve Francii a Rakousku. Letos odehrál ve městě automobilů Tatra šest zápasů. Ukázal, že stále umí. Tři branky dal a na jednu přihrál.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

SKLH Žďár nad Sázavou

Luboš Kuntsmüller (38 let)

Osmatřicetiletý útočník je celou svou hokejovou pouť věrný 2. lize a klubům z Vysočiny. Jeho jméno je nejvíce spojeno se Žďárem nad Sázavou. U Plamenů hraje dodnes. Nebyly to však jediné barvy, které hájil. Ty další patří Velkému Meziříčí nebo Havlíčkovu Brodu. Celkově nastoupil coby hráč třetí nejvyšší soutěže do úctyhodné porce čítající 706 utkání (273+ 251). Tento rok plní v mladém týmu Plamenů roli určitého mentora. Prozatím stihl dvacet zápasů (4+6).

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

HC Nový Jičín

Michal Krutil (30 let)

Kdyby se uděloval primát nejmladšího nejstaršího hráče, tak by ve skupině Východ patřil Michalu Krutilovi z Nového Jičína. Teprve třicetiletý zadák je totiž nejstarším článkem svého mužstva. Poctivý defenzivní štít patří k druholigovým stálicím, neboť v této soutěži odehrál takřka celou svou dosavadní kariéru. Výlučně přitom pendluje mezi kluby na severu Moravy. Dlouhé roky nastupoval za Frýdek-Místek, posléze přesídlil do Kopřivnice a před letošní sezonou přijal nabídku Ďáblů z Nového Jičína. Letos odehrál deset utkání (0+2).

HC Moravské Budějovice

Milan Procházka (42 let)

Moravské Budějovice sčítaly před letošní sezonou spíše odchody, avšak kabina Žihadel hlásila i jeden velký příchod. Je jím útočník s bohatými zkušenostmi Milan Procházka. Protřelý bojovník odehrál 598 extraligových střetnutí (92+122). Ve většině z nich oblékl dres znojemských Orlů. Největšího úspěchu se ale dočkal v Karlových Varech. Na západě Čech slavil na jaře roku 2009 extraligový titul. Kromě toho má v hokejovém životopisu zapsány prvoligové starty za Chomutov či Přerov. Se Znojmem si vyzkoušel mezinárodní EBEL. Na sklonku své bohaté kariéry si ještě stihl odskočit do Itálie, Za Žihadla sehrál dvacet utkání, během nichž pět branek dal a dalších jedenáct připravil svým spoluhráčům.

Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2019

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz