Přesilovky a noví střelci z obrany. Sedmnáctka zvládla i druhý zápas

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po úvodním vítězství 2:1 přidala česká reprezentace do 17 let úspěšný výsledek i ve druhém zápase v Romanshornu, domácí Švýcary porazila tentokrát 4:2. Premiérové góly v národním týmu slavili hned tři obránci!

Nový fanshop

„První třetinu jsme odehráli katastrofálně, chyběl tam pohyb, osobní souboje, nasazení, bojovnost, srdíčko. O přestávce jsme museli zvýšit hlas. Myslím, že se nám to povedlo nastavit tak, že jsme druhou třetinu začali úplně jinak,“ říká asistent trenéra Richard Žemlička.

Češi i tak po první části vedli, a to díky gólu Davida Špačka. Po přestávce ale odskočili dokonce na 4:0! „Byl tam pohyb, tlačili jsme se do brány, stříleli jsme. Bohužel jsme si v závěru druhé třetiny nechali dát zbytečné góly, které nás trochu poznamenaly.“ Švýcaři bleskově snížili na dvoubrankový odstup, ale víc už nedokázali.

„Třetí třetina byla v naší režii, odehráli jsme ji velice dobře. Mohli jsme přidat další góly, ale je škoda, že jsme neproměnili šance. Celkově chci pochválit mužstvo, že se nám povedlo vyhrát i druhý zápas,“ povídá Žemlička.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Klíčem k vítězství byly přesilové hry – ty Češi využili tři – a taky premiérové reprezentační góly obránců. Po Špačkovi se trefili ještě Ondřej Cubo a Filip Šindelek, mezitím naopak zkušený střelec Matouš Menšík.

„Menša už měl napřaženo a chtěl střílet. Já jsem na něj ještě křikl, ať mi to hodí, a já jsem potom měl volno a střelil jsem to do víka. Kluci výborně clonili před bránou,“ popisuje svou branku zadák Šindelek. „Velkou zásluhu na tom mají útočníci, protože nebýt jich a té clony, určitě bychom ty góly nedali. Trenér říkal, že musíme hrát na špinavé góly, na dorážky a tečování, a to bude náš úspěch,“ povídá.

Trojice proměněných přesilovek, to je na startu sezony hodně pozitivní věc. Hráčům dodaly sebevědomí, díky němuž zápas dovedli do bezproblémového konce. „To je pravda. Z pohybu a tlaku do branky pramenily přesilovky, které se nám povedly,“ kvituje Žemlička.

„I když není tolik času, nějakou dobu jsme přesilovky trénovali. Samozřejmě jsme chtěli, aby tam bylo hodně střelby. Je důležité, abychom měli hráče na masce brankáře a on měl zakrytý výhled,“ doplňuje asistent Václava Eismanna.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Český tým tak v Romanshornu zatím úspěšně oslavuje narozeniny svých členů. Ve čtvrtek měl šestnáctiny Marek Brada, v pátek kapitán Matouš Menšík. „Včera jsme to s Markem oslavili na rozbruslení, dneska při poradě jsme popřáli Menšovi,“ usmívá se Šindelek.

Teď zbývá ještě třetí úkol, poslední zápas startuje v sobotu už v 11 hodin. Češi mají jasný plán. „Podíváme se na video, budeme chtít odstranit ty drobné chyby a věříme, že už do první třetiny nastoupíme tak, jak jsme odehráli poslední dvě třetiny v tomhle zápase,“ líčí Richard Žemlička.

„Půjdeme brzo spát, ať pořádně zregenerujeme. Zítra musíme ty dvě výhry potvrdit. Síly už trošku ubývají, ale musíme se kousnout a třetí zápas dohrát do vítězství,“ uzavírá Filip Šindelek.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Karrer (Canonica), 40. Biasca (Ramel, Zanetti) – 8. Špaček (Gajda, Ryšavý), 23. Menšík (Půček, Machů), 27. Cubo (P. Moravec), 36. Šindelek (Menšík, Machů).
Rozhodčí: Ströbel, Graber – Nater, Buff.
Vyloučení: 6:4, navíc Canonica (Švýcarsko) 10 minut.
Využití: 1:3.
Švýcarsko: Pasche – Pauchard, Zanetti, Wüthrich, Schweingruber, Perrenoud, Cavin, Despont – Nicolet, Ramel, Biasca – Canonica, Garessus, Daneyrole – Marchon, Bougro, Alge – Kosik, Ghezzi, Karrer. Trenér: Schöb.
Česko: Maláč – Cubo, D. Moravec, Machů, Šindelek, Šedivý, Chvátal, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík – Pajer, P. Moravec, Herčík – Krupička, Altrichter, Brada – Ryšavý, Měchura, Gajda – Půček. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.

Poslední zápas (Romanshorn)

Sobota 20. července:
11:00 Švýcarsko – Česko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz