Prezident Kobry o aktuální sezoně: Na co nalákal hvězdy Jablonce?

Foto: hckobra.cz

26. listopadu 2019, 19:53

Pavel Mandát

Kobra Praha se před touto sezonou netajila vysokými ambicemi. Cílem klubu z hlavního města je postup do Chance ligy. S tímto záměrem také tamější vedení kádr skládá.

Chance liga na Hokejka TV

Kobra aktuálně nasbírala 41 bodů, stejný bodový zisk má na svém kontě rovněž Tábor a Příbram. Těmto mužstvům proto patří špice průběžného pořadí skupiny Střed.

„Se sezonou jsme zatím spokojení, nevyhnuli jsme se určitým výpadkům. Každopádně naším cílem v základní části je rozhodně skončit na prvním, popřípadě druhém místě, protože týmy z těchto pozic budou mít výhodu v nasazení do vyřazovacích bojů,“ hodnotí dosavadní průběh sezony prezident klubu a zároveň hlavní trenér Miloslav Šeba.

Ony zmíněné výpadky zastupují zejména duel s Táborem, který Pražané na vlastním ledě nezvládli 2:8, nedařilo se jim ani proti Klatovům (1:8) a překvapivý nezdar zažila Kobra v Písku. U řeky Otavy nechal ambiciózní celek všechny body po porážce 4:6.

„V Písku se nám hlavně nedařilo proměňovat naše šance. Zvlášť v první třetině jsme tam měli příležitostí na dva zápasy, ale bohužel to tam nespadlo. Utkání s Táborem, podobně jako s Klatovy, se nám nepodařilo od samého počátku. Byli jsme špatní v obraně i útoku. Svůj podíl na tom měla i naše marodka, kvůli které jsme hráli s úzkým kádrem. Takové zápasy, kdy se vám od začátku nedaří, zkrátka občas přijdou,“ praví šéf Kobry.

„Takové zápasy, kdy se vám nedaří zkrátka občas přijdou. Podíl na nich měla i naše marodka."

Při hodnocení individuálních výkonů začíná u obrany. „Páteř naší defenzivy tvoří zkušení hráči Dominik Šteiner, Tomáš Mrkvička nebo Aleš Knesl. Spoléháme také na Dominika Valíka, který k nám má vyřízeny střídavé starty,“ říká.

Zároveň dodává, že nepodařená utkání vyústila v některé hráčské změny: „Ukončili jsme střídavé starty Vojty Šmída ze Slavie. Tento obránce nesplnil naše výkonnostní požadavky, proto už v klubu působit nebude.“

Na jeho místo dorazil jiný zadák, zkušený Lukáš Popela. Jednatřicetiletý defenzivní štít toho ve své kariéře stihl už spoustu. Působil v Třebíči, Kadani, Porubě či na Slovensku, kde vystřídal Skalici, Zvolen, Prešov nebo Martin. „Slibujeme si od něj zkušenost a klid. Uvidíme, jestli naše požadavky naplní,“ říká Šeba na adresu čerstvé akvizice.

Prezident klubu a trenér Miloslav Šeba.

Prezident klubu a trenér Miloslav Šeba. | Foto: hckobra.cz

Popela ale zřejmě nezůstane posledním přírůstkem do defenzivy. V Kobře totiž chtějí soupisku rozšířit. „Náš kádr je úzký, pokud nám vypadne jeden obránce, tak hrajeme pouze na šest beků, proto jednáme ještě s dalším zadákem.vidíme,“ prozrazuje Šeba.

„Chceme tým ještě posílit, náš kádr budujeme s ohledem na vyřazovací boje."

Hlavní kouč dále vyzdvihl přínos kapitána Šimona Antončíka. „Je to náš kapitán a takový ten tmel celého mužstva.“

Zároveň hodně vsází na hráče jako Kamil Bříška, Lukáš Tondr, Dominik Novák či Tomáš Šťastný. Bodově se prosazuje rovněž Denis Heldák, ten by ale podle slov klubového bosse měl ještě zapracovat na defenzivní činnosti.  Důležitou součástí útočných šiků jsou rovněž Filip Hlinka (9+14), popřípadě Jan Smejkal.

Foto: hckobra.cz

Ofenzivu navíc před nedávném posílil dvacetiletý Michal Hotěk ze Slavie, který se v novém klubu uvedl parádně, když zaznamenal během tří zápasů tři kanadské body (2+1). „Také v útoku ještě sháníme nějaké posily, budujeme mužstvo zejména s ohledem na vyřazovací boje,“ líčí prezident klubu.

„Současná brankářská dvojce má naši plnou důvěru. Věřím, že Lukáš Sochůrek je tím brankářem, kterého jsme hledali. Lukáš Langer plní roli spolehlivé dvojky. Naším cílem je rovněž zapojovat do seniorského hokeje některé talentované juniory, momentálně máme takových několik, kteří by mohli naskočit do zápasů prvního týmu,“ pokračuje Šeba.

„S Kamilem Bříškou jsem byl v kontaktu poslední dva roky. Rozhodly ambice. Kluci chtějí něco vyhrát."

Jednou z nejvýraznějších posil klubu se před sezonou stal Tomáš Plíhal. Ostřílený bard, který si vyzkoušel i NHL, zaznamenal ve dvanácti zápasech 26 kanadských bodů (9+17). Další však ještě nějakou dobu nepřidá. Kobra ho totiž uvolnila na hostování do Jablonce, které vyprší na konci prosince.

„Tomáš nás požádal, že by z rodinných důvodů chtěl být blíže domovu. My jsme mu vyhověli a poslali ho na hostování do Jablonce, které platí do konce prosince. Dohoda je taková, že od ledna se Tomáš vrátí k nám, aby nám pomohl splnit náš vytoužený cíl. Věříme, že s ním získáme do závěru sezony ještě výrazně větší kvalitu. Naše první lajna funguje s Tomášem skvěle,“ vnáší Šeba světlo do situace okolo zkušeného borce.

Foto: Petr Eliáš

Pražané zlanařili do svých řad před touto sezonou hned několik dlouholetých opor konkurenčního Jablonce. Jmenujme si Kamila Bříšku, Lukáše Tondra, Tomáše Mrkvičku nebo již zmíněného Tomáše Plíhala.

Co hrálo hlavní roli v jejich angažování? „S Kamilem Bříškou jsem byl v kontaktu poslední dva roky. Rozhodly naše ambice. Kluci chtějí mít motivaci o něco hrát a něco vyhrát, proto jsme se vzájemně dohodli, že se takto pokusíme splnit náš společný cíl,“ praví prezident klubu v rozhovoru pro hokej.cz.

Disponovat takto kvalitním kádrem si žádá mít také odpovídající rozpočtové zázemí. To je přitom v poslední době u řady druholigových klubů často až neřešitelným úkolem. Jaký recept mají na práci s partnery v Kobře? „Letošní sezona je pro nás ohledně partnerů úspěšná. Myslím, že stávající s námi zůstávají a noví k nám přicházejí, protože máme ambice. Vědí tak, že o něco hrajeme,“ uzavírá Miloslav Šeba.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz