Příliš rychlá stopka. Češky po prohře s Japonskem na olympiádě končí

Foto: ČOV / Václav Pancer

(LAUSANNE, od našeho zpravodaje) České hokejistky do 16 let se s hlavním turnajem Olympijských her mládeže loučí nečekaně brzo. Po Švýcarsku podlehly i Japonsku a semifinále proběhne bez jejich účasti.

Chance liga na Hokejka TV

Češky obhajovaly v Lausanne stříbrnou medaili svých předchůdkyň z Lillehammeru 2016, jenže osudným se jim stal zkrácený formát hlavního turnaje, popírající hokejové zvyky. V prvním utkání podlehly Švýcarkám přes herní převahu, tentokrát bohužel na Japonsko nestačily ani herně.

Na začátku přitom všechno vypadalo růžově. Po třech minutách Češky vedly, jejich první branku na turnaji vstřelila Tereza Pištěková, která přebruslila obránkyni a pak krásně zamířila do vzdálenějšího růžku!

K úspěchu mohly přispět další protiútoky, ke druhé trefě měla blízko Pištěková z nájezdu. Postupně ale přibývalo šancí na druhé straně a Michaela Hesová nakonec měla v první třetině třináct zákroků.

V japonském týmu naprosto dominovala elitní formace, která trávila na ledě přes polovinu hracího času. Národní tým její kvalitě čelil dvacet minut, potom už kapituloval. Velkou chybu v rozehrávce vystihla Makoto Itová, jež se bekhendovou kličkou zbavila i Hesové a vyrovnala.

Po čtyřech minutách navíc Itová vyzvala Hinu Šimomukaiovou a ta skóre po zásluze otočila. Češky byly psychicky dole a marně hledaly recept na japonské bruslení, před třetí třetinou se ale v kabině snažily nabudit, aby odvrátily rychlý konec.

Foto: ČOV / Václav Pancer

Jenže když Japonky potřebovaly, parádně zpevnily i defenzivu a na brankářku nic nepouštěly. Až ve 38. minutě z dálky zničehonic zazvonila na tyčku Brichová!

Naděje českého týmu pak rapidně snížila z přečíslení Minami Kamadaová a definitivně ukončila v power-play Makoto Itová. První útok soupeřek tak obstaral všechny góly a vystřelil Japonsku postup do semifinále, které už má jisté i domácí Švýcarsko.

Svěřenkyně Romana Heindla naopak na olympijském turnaji končí skoro tak rychle, jak začaly, a bitvy o medaile budou sledovat jen z hlediště.

Ve druhé skupině si podle očekávání zajistily rychlý postup vítězky předchozích dvou olympiád ze Švédska. Po zaváhání se Slovenskem měly i proti Německu pomalejší start, ale nakonec vyhrály 7:2. O poslední postupovou pozici se v neděli poperou právě Slovenky s Němkami.

Foto: ČOV / Václav Pancer

Výsledek skupiny B:

JAPONSKO – ČESKO 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. M. Itová, 25. Šimomukaiová (M. Itová), 43. Kamadaová (M. Itová, Šimomukaiová), 45. M. Itová – 3. Pištěková.
Rozhodčí: Boveriová (Švýcarsko), Doyleová (USA) – Chartrandová (Kanada), Perssonová (Švédsko).
Vyloučení: 1:3.
Bez využití.
Střely na branku: 24:11 (13:5, 8:4, 3:2).
Japonsko: Fudžiiová – Cucumiová, Satová, Šinodaová, Suzukiová, Komotová, Chudžová – Kamadaová, Šimomukaiová, M. Itová – Riri Norová, Murakamiová, Rio Norová – Tanabeová, Umemoriová, K. Itová. Trenér: Sieppi.
Česko: Hesová – Hotová, Hračová, Wojnarová, Pavlasová, Vaníčková, Mašková – Dýcková, Gruntová, Bartáková – A. Trnková, Dubová, Mazancová – Veverková, Brichová, Pištěková. Trenéři: Heindl, Všetečka a Pousková.

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Japonsko 1 1 0 0 0 4:1 3
2. Švýcarsko 1 0 1 0 0 1:0 2
3. Česko 2 0 0 1 1 1:5 1

Výsledek skupiny A:

NĚMECKO – ŠVÉDSKO 2:7 (0:0, 1:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 27. Voigtová, 34. Voigtová (Mayerová, Heyerová) – 18. Perjusová (Karlssonová), 24. Perjusová (Hallová), 25. Natbyová, 29. Adelbertssonová (Wallinová), 31. Hjälmová (Perjusová), 38. Simonsenová (Hjälmová), 41. Hallová (Perjusová, Hjälmová).
Rozhodčí: Nenanová (V. Británie), Kolčinová – Kurašovová (obě Rusko), Hájková (Česko).
Vyloučení: 6:3.
Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 11:34 (3:13, 3:11, 5:10).
Německo: Lubyová – Heyerová, Stöberová, Böttcherová, Kohbergová, Schaffrathová, Schmidtová – Voigtová, Mayerová, Liangová – Gottfriedová, Hofverbergová, Häckelsmillerová – Thierolfová, Burgeová, Teisterová. Trenér: Bartell.
Švédsko: Oknefjellová – Karlssonová, Klaarová, Wallinová, Kandellová, Anderssonová – Hallová, Perjusová, Hjälmová – Jamsenová, Adelbertssonová, Nätbyová – Simonsenová, Kenttalaová, Petterssonová Doveová. Trenér: Broms.

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 2 1 1 0 0 10:4 5
2. Slovensko 1 0 0 1 0 2:3 1
3. Německo 1 0 0 0 1 2:7 0

Další program dívčího turnaje na YOG

Neděle 19. ledna 2020:
11:00 Švýcarsko – Japonsko (sk. B)
17:00 Slovensko – Německo (sk. A)

Pondělí 20. ledna 2020:
11:00 1. semifinále
17:00 2. semifinále

Úterý 21. ledna 2020:
17:00 zápas o 3. místo
20:00 finále

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz