Rád bych do tří let slavil titul, hlásí Dědek. Salfického v klubu podrží

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Budoucí většinový majitel pardubického klubu Petr Dědek by rád po utrápených sezonách vrátil Dynamo na výsluní. Má s ním velké plány, do tří let chce získat titul. Prozradil to na ČT Sport v pořadu Hokej v 60 minutách.

partneři českého hokeje

Úspěšný podnikatel a také golfový promotér z Vrchlabí, který aktuálně nadále čeká na oficiální rozhodnutí městského zastupitelstva, které mu má klub přiklepnout, se už ke konci uplynulého ročníku výrazně podílel na záchraně pardubického hokeje, jenž měl sestupové starosti.

„Je zřejmé, že jsem do klubu přišel na začátku roku, kdy jsem pomohl finanční injekcí pro nákup jednoho z klíčových hráčů, což byl Michal Vondrka,“ hlásí Petr Dědek s tím, že pro záchranu doporučil městu přivést Ondřeje Heřmana na post krizového manažera. To jej vyslyšelo.

„Dynamo má obrovskou historii. To byla jedna z mých motivací, proč do Dynama nastoupit a pomoct mu.“

„Ondra je hokejový fanatik, pro Pardubice žije. Začal nastolovat pořádek v klubu. Přivedli jsme posilu, vrátil se Tomáš Rolinek a mužstvo začalo šlapat. Hráči, trenéři i lidi okolo začali získávat důvěru a pár změn stačilo k tomu, aby se to obrátilo k pozitivní náladě,“ těší Dědka.

Ten v klubu počítá i s Dušanem Salfickým. „Dušan je výborný, týmový hráč. Svou úlohu ukázal při té záchraně. Zavolal do Ruska pro jednu z klíčových osob Stěpana Zacharčuka. Já ho v týmu určitě podržím. Vím, co od něj očekávat. Věřím, že práci odvede dobře,“ líčí Dědek.

Foto: hcdynamo.cz

Jeho motivací pomoct Dynamu byla obrovská historie klubu. Když se šel na konci roku podívat s Heřmanem na zápas, Pardubice byly poslední a hnalo je osm tisíc fanoušků. „To jsem říkal: Ondro, to není normální. Tam mě to nakoplo a přesvědčilo: pojďme to zkusit a vrátit zpátky!“

Dynamo má podle Dědka obrovský potenciál, s pomocí dalších partnerů a skvělých fanoušků by rád už do tří let dosáhl na úplný vrchol soutěže. „Věřím, že nejenom my, ale i partneři budou pomáhat. Rád bych ke stému výročí pardubického hokeje slavil titul,“ přiznává Dědek.

Ještě počítáme minimálně s jednou nebo dvěma posilami dopředu

Do pardubického kádru prozatím přivedl jedinou výraznější posilu. Ze Zlína přišel francouzský útočník Valentin Claireaux, který v uplynulém ročníku pomohl Beranům 30 body (11+19). „Ale ještě počítáme minimálně s jednou nebo dvěma posilami dopředu,“ prozrazuje Dědek.

Východočeši chtějí víc zapracovat mladé odchovance. „Je pravdou, že Pardubice vždycky sázely na své odchovance, mládež je tady velice silná,“ pokyvuje. Jedním z těch, kteří dostanou větší prostor, je Matěj Blümel. „Věřím, že se zařadí mezi ty, kteří nám pomohou s góly,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz