Radikální krok! Chomutov propustil všechny hráče nad 22 let

Foto: Kateřina Kundertová

Prvoligový Chomutov s okamžitou platností propustil všechny svoje hráče, kterým je nad 22 let. Piráti o tom informovali na svém webu.

partneři českého hokeje

V hráčských kontraktech obvykle bývá bod, který klubům v případě, že nemohou dostát svým povinnostem kvůli zásahu vyšší moci (tj. válka, živelní pohroma a podobně) nebo kvůli přerušení soutěže, umožňuje tyto smlouvy předčasně vypovědět.

A Chomutov je skutečně vypověděl. „Jsme si vědomí, že náš krok vyvolá řadu emocí," stojí v prohlášení od klubového vedení. „Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě."

„Zrušení play off nám výrazně seškrtalo plánované příjmy. Pokud bychom na to nereagovali, mělo by to pro klub existenční důsledky,“ píše se na chomutovských stránkách.

„Rozhodně nám nedělá radost, že musíme v zájmu budoucnosti klubu využít klauzuli smlouvy o vyšší moci, ale jiná cesta bohužel v tuto chvíli pro nás není,“ opakuje výbor zapsaného spolku.

Jedinou výjimkou jsou hráči, kteří ještě nedovršili 23 let. Ti výpověď nedostanou.

„Nechceme, aby se naši mladí hráči, jejichž smlouvy jsou výrazně nižší než u starších hráčů, dostali do jakýchkoliv problémů," vysvětluje Chomutov. „U ostatních se jedná o jeden měsíc a menší část března. Věříme, že tento krok alespoň trochu zmírní dopady neočekávané situace na hráče."

Chomutov nejspíš nebude jediným týmem, který podobný krok udělá. Situaci řeší hokejový svaz, hráčská asociace i Asociace profesionálních klubů.

„Chceme naše fanoušky ujistit, že není důvod k panice, i když to na první pohled může vypadat jinak. Sportovní manažer Ivan Huml má od nás za úkol jednat s hráči o nových smlouvách, které však poběží až od května, pokud vláda ukončí nouzový stav,“ informuje chomutovský klub.

Letošní soupiska Pirátů Chomutov 

Brankáři: Martin Altrichter mladší, Richard Běhula, Dominik Pavlát.

Obránci: Lukáš Blaha, Radek Havel, Marcel Hlaváček, Viktor Lang, Martin Rýgl, Vít Seemann, Jakub Štochl, Jakub Šuráň, Dominik Tejnor, Dušan Žovinec, Nicholas Schaus.

Útočníci: Luboš Dospěl, Nicolas Hlava, Jakub Chrpa, Jakub Jaroš, Lukáš Klíma, Josef Koláček, Darby Llewellyn, Tomáš Pitule, Jan Rudovský, Jakub Sklenář, Petr Stloukal, Filip Suchý, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Marek Tomica, Jakub Veselý, Jaromír Kverka, Roman Chlouba.

Pozn.: Kurzívou jsou označení hráči, kterým je 22 let a méně.

Foto: Martin Antalec, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz