Rána pro Děčín, radost v Řisutech. Střelec Petráš se ve 2. lize stěhuje

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Ve třetí nejvyšší soutěži došlo k velmi zajímavému přesunu. Děčínský tahoun Zdeněk Petráš bude od 27. ledna až do konce ročníku hostovat v Řisutech, důvodem jsou pracovní povinnosti.

partneři českého hokeje

V rámci druhé ligy jde o jeden z nejvýraznějších přestupů v sezoně. Petráš na severu Čech prožívá vynikající období a kraluje nejen týmové produktivitě, ale bodování celé skupiny! Osmadvacetiletý forvard v dosavadních 27 odehraných utkáních nastřílel 21 branek a přidal 28 asistencí. 

Jako důvod nečekaného odchodu jsou na děčínském webu uvedené pracovní důvody s tím, že o uvolnění požádal sám Petráš. Klub ale zároveň zdůrazňuje, že se jedná pouze o hostování do konce sezony. 

V rámci tabulkového postavení obou celků si Petráš o dvě pozice pohorší, buldoci ale nejsou žádným otloukánkem. Řisuty mají momentálně na posledním postupovém místě do předkola play off pětibodový náskok na sedmou Novou Paku.

Pro Děčín jde naopak o nepříjemnou komplikaci. Medvědi po velmi dobrém startu sezony začali ztrácet a tabulkou se pozvolna propadli až na nynější čtvrtou pozici. O nějakém větším propadu formy však nelze hovořit u Petráše, který body sbírá jako na běžícím pásu. 

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Osmadvacetiletý hokejista strávil téměř celou kariéru na severu Čech, pouze v mládežnickém věku si krátce vyzkoušel zámořský hokej v Americe. Petráš druhou ligu poprvé okusil v dresu Bíliny a v klubu vydržel necelé čtyři sezony. 

Pak se krátce objevil v Mostě a následně ho zlákali právě Medvědi. Už od samého začátku děčínské štace byl Petráš velmi produktivní a v uplynulém ročníku figuroval na čele týmového bodování. Opravdovou bodovou explozi ale zažil až letos. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz