Reprezentace je motivace, hlásí oceněný Rymon. Relaxuje v domácí sauně

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V listopadu zaujal sportovní oddělení Českého hokeje karlovarský dorostenec Dominik Rymon, jenž má na kontě 40 kanadských bodů. Neztrácí se ani mezi juniory, kde v úterý rozhodl západočeské derby v prodloužení.

Nový fanshop

Byl jste vyhlášen nejlepším dorostencem měsíce. Jak vysoko si toho ceníte?
Jsem rád, že jsem byl jmenován, ale nic to neznamená. Asi jsem si takovou pochvalu zasloužil bojovností a tím, jak na sobě pracuju. Vysněnou mám ale třeba nějakou cenu v NHL za nejproduktivnějšího hráče.

V čem jsou vaše silné stránky?
Jsem bojovný, ale mou další silnou stránkou je bruslení. Rád hraju do těla, takže pak mám dobrou takovou dotěrnou a nepříjemnou hru. Musím ale pracovat na přesnosti a tvrdosti střelby, takže na konci tréninku, když máme třeba dvacet minut volno, se snažím střelbu cvičit.

Jaké jsou vaše klíčové vlastnosti?
Jsme normální veselý člověk. Rád se směju a rozesmívám lidi okolo. Nejsem namachrovaný a podobně. Mezi moje negativní vlastnosti patří drzost, prostě mi to občas ujede.

Jakou máte zatím sezonu?
Zatím nám to šlape dobře. V dorostu bychom se ale chtěli dostat na první nebo druhou příčku. Musíme v nadstavbě hrát týmově a dávat do zápasů všechno. Každý se musí snažit pomoci týmu.

„Je to paráda a vždycky neuvěřitelný zážitek. Reprezentace je pro mě zatím jedna z větších motivací.“

Jak si užíváte akce s reprezentací?
Je to paráda a vždycky neuvěřitelný zážitek. Je super být tam se spoluhráči, užívat si to a hrát proti takovým těžkým soupeřům. Reprezentace je pro mě zatím jedna z větších motivací do další práce.

Osobně se vám bodově hodně daří. Jste spokojený?
Já na body moc nemyslím. Buď se daří, nebo ne. Hlavní je dobrý týmový výsledek. Možná i proto mi to tam takhle padá. Nemyslím na to a mám pořád klidnou hlavu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V čem jsou pro vás největší rozdíly mezi dorostem a juniorkou, ve které taky nastupujete?
Juniorka je o třídu výš od rychlosti až po sílu a pro mě je těžší. Soupeři jsou tam chytřejší. To mi nejvíce pomáhá, abych se jim v chytrosti a také rychlosti vyrovnal. V dorostu všichni napadají a snaží se hrát fyzicky těžkou hru.

V úterý jste odehrál juniorské derby proti indiánům. Jaký to byl duel?
Byl to hodně těžký zápas a Plzeň je navíc hodně kvalitní tým. Ze začátku nám přálo štěstí a napadalo nám to tam. Na závěr jsme měli naopak trochu smůlu, protože nám vyrovnali. Asi jsme v závěru trochu polevili a mysleli si, že to půjde samo. Bohužel…

„Dát gól bylo parádní v takhle důležitém zápase a navíc v derby proti Plzni. Byl to pro mě úžasný moment.“

Vy jste potom v prodloužení rozhodl…
Bylo blbý, že nás dohnali, když jsme měli takový náskok. Pak jsem dal gól, což bylo parádní v takhle důležitém zápase a navíc v derby proti Plzni. Byl to pro mě úžasný moment.

Jak gól vypadal?
Jeli jsme dva na dva s Davidem Novotným, který na sebe připoutal hráče. Já jsem objel beka, naznačil střelu a vystřelil mezi nohy. Pak jsem jel slavit.

„Zatím mě nejvíc baví zeměpis, ale maturovat bych chtěl z angličtiny, češtiny a ekonomie.“

Posuňme se od hokeje ke škole. Kde studujete?
Studuju obchodní akademii a docela mi to jde. Mám takové průměrné známky, takže dvojky a občas trojky. Zatím mě tam nejvíc baví zeměpis, ale maturovat bych chtěl z angličtiny, češtiny a ekonomie.

Byl pro vás přechod ze základní školy na střední náročný?
Ano, to docela byl. Nebylo to vůbec pohodlné. Na střední škole už si učitelé moc s žáky nehrají, jsou přísnější a člověk se prostě všechno musí naučit.

Jak trávíte volný čas?
Většinou odpočívám doma nebo se jdu někam ven projít. Případně chodíme s tátou do bazénu nebo doma do sauny. 

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz