Reprezentace je motivace, hlásí oceněný Rymon. Relaxuje v domácí sauně

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V listopadu zaujal sportovní oddělení Českého hokeje karlovarský dorostenec Dominik Rymon, jenž má na kontě 40 kanadských bodů. Neztrácí se ani mezi juniory, kde v úterý rozhodl západočeské derby v prodloužení.

partneři českého hokeje

Byl jste vyhlášen nejlepším dorostencem měsíce. Jak vysoko si toho ceníte?
Jsem rád, že jsem byl jmenován, ale nic to neznamená. Asi jsem si takovou pochvalu zasloužil bojovností a tím, jak na sobě pracuju. Vysněnou mám ale třeba nějakou cenu v NHL za nejproduktivnějšího hráče.

V čem jsou vaše silné stránky?
Jsem bojovný, ale mou další silnou stránkou je bruslení. Rád hraju do těla, takže pak mám dobrou takovou dotěrnou a nepříjemnou hru. Musím ale pracovat na přesnosti a tvrdosti střelby, takže na konci tréninku, když máme třeba dvacet minut volno, se snažím střelbu cvičit.

Jaké jsou vaše klíčové vlastnosti?
Jsme normální veselý člověk. Rád se směju a rozesmívám lidi okolo. Nejsem namachrovaný a podobně. Mezi moje negativní vlastnosti patří drzost, prostě mi to občas ujede.

Jakou máte zatím sezonu?
Zatím nám to šlape dobře. V dorostu bychom se ale chtěli dostat na první nebo druhou příčku. Musíme v nadstavbě hrát týmově a dávat do zápasů všechno. Každý se musí snažit pomoci týmu.

„Je to paráda a vždycky neuvěřitelný zážitek. Reprezentace je pro mě zatím jedna z větších motivací.“

Jak si užíváte akce s reprezentací?
Je to paráda a vždycky neuvěřitelný zážitek. Je super být tam se spoluhráči, užívat si to a hrát proti takovým těžkým soupeřům. Reprezentace je pro mě zatím jedna z větších motivací do další práce.

Osobně se vám bodově hodně daří. Jste spokojený?
Já na body moc nemyslím. Buď se daří, nebo ne. Hlavní je dobrý týmový výsledek. Možná i proto mi to tam takhle padá. Nemyslím na to a mám pořád klidnou hlavu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V čem jsou pro vás největší rozdíly mezi dorostem a juniorkou, ve které taky nastupujete?
Juniorka je o třídu výš od rychlosti až po sílu a pro mě je těžší. Soupeři jsou tam chytřejší. To mi nejvíce pomáhá, abych se jim v chytrosti a také rychlosti vyrovnal. V dorostu všichni napadají a snaží se hrát fyzicky těžkou hru.

V úterý jste odehrál juniorské derby proti indiánům. Jaký to byl duel?
Byl to hodně těžký zápas a Plzeň je navíc hodně kvalitní tým. Ze začátku nám přálo štěstí a napadalo nám to tam. Na závěr jsme měli naopak trochu smůlu, protože nám vyrovnali. Asi jsme v závěru trochu polevili a mysleli si, že to půjde samo. Bohužel…

„Dát gól bylo parádní v takhle důležitém zápase a navíc v derby proti Plzni. Byl to pro mě úžasný moment.“

Vy jste potom v prodloužení rozhodl…
Bylo blbý, že nás dohnali, když jsme měli takový náskok. Pak jsem dal gól, což bylo parádní v takhle důležitém zápase a navíc v derby proti Plzni. Byl to pro mě úžasný moment.

Jak gól vypadal?
Jeli jsme dva na dva s Davidem Novotným, který na sebe připoutal hráče. Já jsem objel beka, naznačil střelu a vystřelil mezi nohy. Pak jsem jel slavit.

„Zatím mě nejvíc baví zeměpis, ale maturovat bych chtěl z angličtiny, češtiny a ekonomie.“

Posuňme se od hokeje ke škole. Kde studujete?
Studuju obchodní akademii a docela mi to jde. Mám takové průměrné známky, takže dvojky a občas trojky. Zatím mě tam nejvíc baví zeměpis, ale maturovat bych chtěl z angličtiny, češtiny a ekonomie.

Byl pro vás přechod ze základní školy na střední náročný?
Ano, to docela byl. Nebylo to vůbec pohodlné. Na střední škole už si učitelé moc s žáky nehrají, jsou přísnější a člověk se prostě všechno musí naučit.

Jak trávíte volný čas?
Většinou odpočívám doma nebo se jdu někam ven projít. Případně chodíme s tátou do bazénu nebo doma do sauny. 

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz