S českým znakem na hrudi. Proč mají hokejistky „staré“ dresy?

Foto: Vedran Galijas / IIHF

(LAUSANNE, od našeho zpravodaje) Hokejový turnaj na Olympijských hrách mládeže bude doprovázet i jedna zvláštnost. Český dívčí tým ho totiž odehraje v dresech se státním znakem na hrudi, které už jinak nepoužívá.

Chance liga na Hokejka TV

Už když ve čtvrtek zveřejnila Mezinárodní hokejová federace záběry z focení českého týmu, fanoušci si mohli všimnout, že hráčky na sobě mají dresy se státním znakem. Ty se přitom používaly do roku 2018, kdy prošel Český hokej kompletní změnou vizuální identity a znak vystřídal na hrudi stylizovaný lev.

Proč se tedy nyní vrací na scénu „staré“ dresy?

„Firma Nike vyrábí dresy vždy pro čtyřletý olympijský cyklus, v tomto případě jsou tedy dresy ještě stejné jako při posledních Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018,“ vysvětluje tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

„Na další zimní olympiádě v roce 2022 už bude mít dospělá reprezentace dresy nové, a z nich budou potom vycházet i dresy pro Olympijské hry mládeže,“ dodává.

Dívčí reprezentace tak v Lausanne bude nastupovat ve stejných dresech, s nimiž její předchůdkyně získaly na olympiádě v Lillehammeru v roce 2016 historické stříbro.

Snad všichni se teď ale shodnou na tom, že pokud to „cinkne“ znova – a ideálně zlatě –, tak bude jedno, v jakých dresech.

Zbývá dodat jména kapitánky a asistentek: S céčkem povede český tým Andrea Trnková, áčko budou mít na dresu Barbora Bartáková a Lucie Gruntová.

Foto: Vedran Galijas / IIHF

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz