Šanci na play off máme, ví Voříšek. V Litomyšli spoléhá i na fanoušky

Foto: Helena Hegeďová

Ještě loni hráli junioři Litomyšle regionální ligu, nyní bojují o play off v REDSTONE Extralize. Přechod mezi soutěžemi nebyl jednoduchý, což na svých individuálních statistikách demonstruje i kapitán Jakub Voříšek. V důležitém zápase proti Šumperku však vstřelil hattrick.

partneři českého hokeje

Jakube, utkání proti Šumperku se vám hodně povedlo. Jak se vám v něm hrálo?
Už od začátku zápasu jsme hráli dobře, určitě jsme byli aktivnějším a lepším týmem. Potřebovali jsme nutně vyhrát, abychom měli ještě nějakou šanci na play off. Taky z osobního pohledu to byl stoprocentně můj nejvydařenější zápas v aktuální sezoně. Dlouho jsem měl smůlu a tolik mi to nelepilo.

Takže se vám oproti minulým sezonám daří méně?
My jsme letos prvním rokem ve vyšší soutěži, kde jsou rozhodně kvalitnější týmy, než na jaké jsme byli zvyklí. Minulé roky to tím pádem bylo i s individuálními statistikami lepší, tady je větší kvalita a je to složitější.

Proti Šumperku jste ale skóroval třikrát. Jak góly vypadaly?
První a třetí gól byl úplně stejný, prohodil jsem si hráče mezi hokejkou a trefil levý růžek. Na druhý mi krásně nahrál Ondra Fila a já jsem to jen dal do prázdné brány.

Foto: Helena Hegeďová

Střelecky se vám možná nedaří, zato sbíráte hodně asistencí. Jak byste se popsal jako hráč?
Snažím se hlavně klukům rozdávat puky, víc nahrávám, než střílím. Hraju hodně s Martinem Večeřou a Tadeášem Jakubcem, dá se na ně spolehnout, že dají gól.

Aktuálně jste na pátém místě, prvním nepostupovém. Jak vidíte šance na play off?
Vidíme, že tam určitě ještě nějaká šance je. Možná ne úplně velká, ale vynasnažíme se pro to udělat úplně všechno. Situace je teď velmi složitá, protože jsme na začátku ztratili hodně bodů s týmy, které jsme mohli porazit. Na druhou stranu už ty týmy známe, což nám může pomoct odehrát s nimi lepší zápasy.

„Z kraje do extraligy je to velký skok. Hlavně pro nás, kteří jsme v Litomyšli od dětství.“

Jaký cíl jste si dávali před sezonou?
Rozhodně jsme to chtěli zkusit a uhrát nejlepší možný výsledek. Přece jenom z kraje do extraligy je to velký skok. Hlavně pro nás, kteří jsme v Litomyšli od dětství. Máme tu ale pár kluků, kteří k nám přišli z Pardubic nebo Hradce Králové, a ti už měli zkušenosti. Teď už jsme si na poměrně nový styl hry zvykli všichni.

V čem je rozdíl?
Je to o hodně rychlejší. Některé týmy už mají hodně dobře zpracované přesilovky a oslabení, což se třeba v kraji tolik neřeší. V tomhle ohledu si myslím, že třeba Havířov a Vsetín by určitě měly na to hrát ve vyšší soutěži. Stejně tak Přerov, který teď vede tabulku.

Foto: Helena Hegeďová

Připravujete se na všechny soupeře stejně?
Když už s některým soupeřem hrajeme popáté, tak trošku víme, jaký je jeho styl hry nebo jaké má přesilovky. Je rozdíl, jestli hrajeme s prvním, nebo s posledním. Každý to hraje jinak a snažíme se na to zaměřit. I když třeba s Brnem už jsme loni hráli baráž o extraligu, takže tady jsme hned od začátku věděli, do čeho jdeme.

Kromě jiných věcí se změnila také vzdálenost, kterou musíte na venkovní duely absolvovat. Nedělá vám to problém?
Pro nás jsou to všechno výlety. Když se jede na výjezd, je to opravdu na celý den. Určitě je to náročnější, než bývalo předtím. Mysleli jsme si, že budeme v západní skupině, což bychom měli rozhodně blíž, třeba do Chrudimi nebo Havlíčkova Brodu. Teď jsme na východě, jezdíme na Moravu a do Slezska, což je podstatně dál.

„Když se jede na výjezd, je to opravdu na celý den.“

Západní skupina, ve které jste měli původně hrát, je daleko vyrovnanější. Máte představu, jak tam týmy hrají?
Jde vidět, že tam týmy do této soutěže patří. První tři v naší skupině jsou podle mě o hodně lepší než týmy na západě. Například s Havlíčkovým Brodem jsme hráli přátelák a porazili jsme je i my. Naše skupina není příliš vyrovnaná, ale je celkově lepší.

Přilákala vyšší soutěž fanoušky?
Já si myslím, že určitě, ale na nás vždycky chodilo hodně lidí. Troufnu si říct, že máme největší návštěvnost v celé lize, nebo minimálně v naší skupině máme nejlepší fanoušky. Je to super, když se lidi z města přijdou podívat, žene nás to vpřed. Podporují nás, i když se zrovna nedaří.

„Troufnu si říct, že máme největší návštěvnost v celé lize.“

Máte větší návštěvnost než A-tým?
To si nemyslím. Je to jak kdy, podle toho, o jaký zápas se jedná, jak moc je to pro lidi atraktivní.

A-tým Litomyšle hraje v krajské lize. Dostáváte v něm jako junioři příležitost?
Ano, my už tam s některými spoluhráči hrajeme od šestnácti let. Hodně nám to pomohlo, i když letos zápasy áčka příliš nestíháme, protože se nám nedělní zápasy kryjí s juniorkou, takže chodíme hrát jen občas ve středu. Rozhodně bych tady chtěl zůstat, jsem tady už odmala a jsem tu nadmíru spokojený. Mám to kousek od baráku a mám tu všechno, co potřebuju.

Foto: Helena Hegeďová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz